Przegrana na wyjeździe

Autor: Łukasz Augustyn
5 stycznia, prawie po miesięcznej przerwie, rozegrany został pierwszy mecz trzeciej Ligi Kobiet na Hali Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.

Wraz z bobowskimi siatkarkami byliśmy tam, aby zdać państwu relację z meczu między Krzeszowicami a Bobową. Spotkanie to należało bez wątpienia do jednego z trudniejszych. Krzeszowice to zespół, który w tym sezonie stracił wygraną tylko w jednym meczu.

Pierwszy set zapowiadał się obiecująco, gdyż nasze siatkarki dobrze rozegrały piłkę wychodząc na prowadzenie 10 punktami. Gospodarze odrobili jednak straty punktowe i poprowadzili grę dość ofensywnie, grając punkt za punkt. Pierwszy set był bez wątpienia do wygrania dla naszych siatkarek, ale liczne błędy przeważyły o wygranej gospodarza.

Drugi i trzeci set to ewidentna dominacja zawodniczek z Krzeszowic. Dopisywało im nie tylko szczęście ale posiadały one też dobre wsparcie w postaci zagrzewających do gry kibiców. Pod koniec trzeciego seta, po drobnych zmianach w składzie, przy wyniku 20:11 udało się wyprowadzić kilka punktów do przodu, niestety nie przyniosło to dla naszych siatkarek oczekiwanego efektu. W ten sposób siatkarki z Krzeszowic wygrały obydwa sety.  Mimo gry na wysokim poziomie, chęci, umiejętności, ducha walki spotkanie zakończyło się takim a nie innym wynikiem punktowym.

„To spotkanie odbyło się po długiej przerwie, dlatego też początek seta był nieco wycofany– mówi trener CKiS Maraton Krzeszowice Marta Kurek. Ciężko nam szło. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, iż  przeciwnik zagrywał mocną zagrywką więc mieliśmy problemy z przyjęciem. Na szczęście przy  zagrywce z naszej strony odbudowaliśmy swoją pozycję. Od  drugiego seta gra układała się po naszej myśli. Mały przestój w ostatnim secie spowodowany był niewątpliwie zmęczeniem. Dziewczęta podbudowane prowadzeniem lekko się rozluźniły, myślami były już przy wygranej. Na zakończenie muszę stwierdzić, że mecz został rozegrany bardzo dobrze. Jestem zadowolona z gry dziewcząt oraz dumna z wygranej.”

„ Mecz zaczął się dobrze, ciekawe zmiany, dużo gry w polu, dość ciężko było skończyćmówił trener MKS Podkarpacie Bobowa Adam Urbanek. Niestety w drugim i trzecim secie było już coraz gorzej. Gospodynie grały na wysokim poziomie. O wyniku przesądziły duże błędy naszych siatkarek w przyjmowaniu piłki. Później zauważyłem  problem z rozegraniem i ze zbiciem. Mimo przegranej uważam, że w rozgrywkach  z tak dobrym przeciwnikiem nie wypadliśmy najgorzej. Gratuluję wygranym. ”