Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dni Dawców Szpiku

Autor: Damian Nowak
Podaruj cząstkę siebie, którą możesz uratować czyjeś życie! “Gazeta Gorlicka” i Fundacja DKMS Polska zapraszają do udziału w akcjach “Dzień Dawcy Szpiku dla Kingi i innych”.

Akcja odbędzie się 2 marca (sobota) w siedzibie OSP Kobylanka oraz 3 marca (niedziela) w pawilonie informacyjno-historycznym w Gorlicach. Za każdym razem od 10.00 do 16.00.

W ramach fundacji DKMS, po raz kolejny w Gorlicach odbędzie się akcja pobierania próbek krwi od osób, które pragną zaoferować swoją pomoc chorym z białaczką.

Dzień Dawcy Szpiku dla Kingi to akcja, która ma wesprzeć w zmaganiach z chorobą 25-letnią Kingę Zawadowicz z Kobylanki, która zwraca się do Was tymi słowami:

“Mam na imię Kinga. Na białaczkę choruję od pięciu miesięcy. Gdy wyjeżdżam do szpitala na kolejny etap leczenia, w domu zostają moje ukochane dzieci – Wojtuś i Wiktoria oraz mąż Piotr. To dla nich przede wszystkim chcę żyć. Dlatego bardzo liczę na Waszą pomoc. Proszę przyjdźcie na Dzień Dawcy Szpiku. Może ktoś z Was podaruje szansę na życie mnie bądź innej potrzebującej osobie”.

Dzięki powiększaniu się bazy potencjalnych Dawców, chorzy, którzy nie mogą otrzymać komórek macierzystych od członków najbliższej rodziny dostają szansę na nowe życie. Potencjalny “genetyczny bliźniak” może okazać się osobą zupełnie niespokrewnioną z chorym, dlatego też fundacja stara się o pozyskanie kolejnych osób, które świadomie i dobrowolnie zgodzą się zostać potencjalnym Dawcą.

To właśnie Ty możesz uratować życie osobom chorym na białaczkę, zostając potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Rejestracja jest bardzo poważną decyzją. W przypadku, gdy okaże się, że właśnie Ty jesteś genetycznym bliźniakiem, dasz komuś nadzieję na nowe życie. Jeśli wtedy zrezygnujesz, odbierasz tę nadzieję. zastanów się, zanim podejmiesz decyzję o rejestracji. Pamiętaj również o dokumencie tożsamości z numerem PESEL!

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tej szlachetne akcji wszystkich, którzy pragną wesprzeć w walce z białaczką nie tylko dzielną Kingę z Kobylanki, ale także wszystkich innych chorych czekających na odnalezienie swego biologicznego bliźniaka.

źródło. Halogorlice.pl

mplakat_kinga_A3_nowy

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy