Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Do wojska marsz !

Autor: Joanna Liszka
Około 800 osób stanie do kwalifikacji wojskowej w powiecie gorlickim. Potrwa ona do 29 marca, natomiast dla kobiet jeden dzień krócej – do 28 marca.

 

„Kwalifikacja wojskowa obejmuje mężczyzn urodzonych w 1994 roku, a także tych urodzonych w latach 1989 – 1993, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.” – informuje Maria Gubała, sekretarz Powiatowej Komisji Lekarskiej.

Selekcja dotyczy także osób, które  urodziły się  w latach 1992 – 1993, wobec których orzeczono czasową niezdolność do służby wojskowej, albo okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem tegorocznej kwalifikacji. Kwalifikacji podlegają także panie urodzone w latach 1989-1994, posiadające umiejętności przydatne do czynnej służby wojskowej oraz kobiety, które w roku szkolnym 2012/2013 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, a także absolwentki tych szkół i kierunków.

„Osoba stająca po raz pierwszy do kwalifikacja wojskowej powinna przestawić dowód osobisty lub inny dokument tożsamości, dokumentację medyczną, aktualną fotografię o wymiarach 3×4 cm oraz dokumenty potwierdzające poziom wykształcenia. Jeśli stawienie się do kwalifikacji w terminie określonym w wezwaniu nie było możliwe potrzebny jest dokument potwierdzający przyczyny niestawienia się do kwalifikacji wojskowej.” – dodaje sekretarz Powiatowej Komisji Lekarskiej.

Czynnościami związanymi z zakwalifikowaniem kandydatów do poszczególnych kategorii wojskowych zajmuje się tym Powiatowa Komisja Lekarska, której sekretarzem jest Maria Gułała,  na co dzień koordynator zespołu ds. bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Gorlicach.

fot. ilustracyjne (sxc.hu)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy