Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Turniej siatkarski młodzieżowo – seniorski

Autor: Łukasz Augustyn
W ubiegła sobotę 16 lutego miał miejsce specjalny turniej piłki siatkowej, a mianowicie o puchar Burmistrza Bobowej. Naprzeciw siebie stanęli młodzi zawodnicy i Seniorzy, w których skład wchodzili przedstawiciele władz lokalnych.

https://bobowa24.pl/wp-includes/js/tinymce/plugins/wordpress/img/trans.gifŁącznie w turnieju udział wzięło 6 zespołów w tym trzy młodzieżowe oraz trzy Seniorskie. W skład zespołów w grupie młodych wchodzili zawodnicy z: Bobowej, Radłowa i Gromnika natomiast w skład zespołów seniorskich wszeszli przedstawiciele władz z Bobowej, Radłowa oraz Ciężkowic.

„W ramach współpracy międzygminnej zorganizowany został u nas w Bobowej turniej piłki siatkowej mężczyzn w kategoriach Młodzieży oraz Seniorów. Drużyny przybyłe z Radłowa oraz z Ciężkowic i Bobowej reprezentowały Seniorów, natomiast juniorzy przyjechali do nas z Radłowa, Gromnika i oczywiście miejscowo – dwa zespoły z Bobowej.” – mówi organizator Burmistrz Bobowej, Wacław Ligęza

„Głównie chodziło o to by promować zdrowy styl życia i  w ogóle siatkówkę, jako dyscyplinę, która w Polsce jest bardzo popularna i można aktywnie uczestniczyć w takiej formie rekreacji, dbałości o kondycję fizyczną. Był to także dobry element integracji międzygminnej. Osoby przybyłe zawierają przeróżne kontakty, wymienia się pewne poglądy, na temat funkcjonowania Samorządów. Jest to tak jak by drugi wymiar związany jeszcze z tymi relacjami. Jest szansa, że ten turniej będzie miał kontynuację, ale jeszcze nie jest ustalone czy będzie na stałe w Bobowej. W roku ubiegłym byliśmy zaproszeni do Radłowa, gdzie już uczestniczyliśmy w identycznym turnieju. Teraz pozostaje tylko kwestia porozumienia, gdzie będą organizowane kolejne zmagania. Moim zdaniem pomysł bardzo pożyteczny, wszyscy, którzy uczestniczyli wyrażali zadowolenie. A na pewno efekty w postaci doskonalenia gry w piłkę siatkową też są tutaj ważne.” – dodaje Burmistrz.

 

Punktacja w grupie Młodych:
Bobowa – Radłów 2:1
Radłów – Gromnik 1:2
Gromnik – Bobowa 1:2

Klasyfikacja końcowa w grupie Młodych:
Miejsce I – Bobowa
Miejsce II – Gromnik
Miejsce III – Radłów

 

Punktacja w grupie Seniorów:
Bobowa – Ciężkowice 1:2
Ciężkowice – Radłów 2:0
Radłów – Bobowa 1:2

Klasyfikacja końcowa w grupie Seniorów:
Miejsce I – Ciężkowice
Miejsce II – Bobowa
Miejsce III – Radłów

fot. Jakub Oślizło

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy