Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzień Kobiet w Zespole Szkół w Bobowej

Autor: Julia Ziomek
Bobowscy gimnazjaliści zorganizowali akademię z okazji Dnia Kobiet, w której przybliżyli historię tego święta. Chociaż zatwierdzono je dopiero 100 lat temu to jednak na przestrzeni wieków kobiety były wielbione przez mężczyzn.

Uczniowie w zabawnych scenkach przedstawili rozwój tego wspaniałego zwyczaju począwszy od Adama i Ewy poprzez prahistorię , średniowiecze , aż do czasów dzisiejszych. Humoru dodawała  odpowiednio dobrana oprawa muzyczna.

Po zakończonej akademii dyrektor szkoły Adam Urbanek wręczył kwiaty wszystkim paniom z rady pedagogicznej oraz przewodniczącej szkoły. Chociaż po upadku PRL-u święto  straciło na znaczeniu to jednak panowie corocznie stają na wysokości zadania i pamiętają o swych kobietach. Nawet symboliczny kwiatek jest przejawem szacunku dla płci pięknej.

„Kwiaty miło jest dostać również bez okazji, ale dzień kobiet jest wyjątkową okazją aby panowie wykazali się inwencją” – mówi jedna z nauczycielek.

„Na co dzień koledzy nie dostrzegają w nas kobiet więc takie święto uczy ich szacunku i tolerancji” – komentują natomiast uczennice.

Fot. Natalia Kurek

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy