Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

To był kolejny dobry rok dla strażaków

Autor: Łukasz Augustyn
Na przełomie 2012/2013 roku we wszystkich miejscowościach wchodzących w skład gminy Bobowa zorganizowano siedem spotkań ze strażakami, w których udział wzięło blisko dwustu ratowników i druhów z terenu całej gminy.

W  ubiegłym roku spotkano się we wszystkich jednostkach OSP na terenie Gminy Bobowa. W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz – Wacław Ligęza, Prezes Zarządu Gminnego OSP RP w Bobowej – Tarasek Tomasz i Komendant Gminy Bobowa – Włodzimierz Mucha. W zebraniach brali udział również m.in Prezes Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Gorlicach Krzysztof Kosiba oraz inni przedstawiciele PSP w Gorlicach. Na spotkania przybywali chętnie zarówno przedstawiciele władz powiatowych, gminnych, sołtysów, jak również dyrektorzy szkół, radni i przedstawiciele Kościoła.

Spotkania ze strażakami to bardzo ważna inicjatywa władz Urzędu Gminy. Można na spokojnie porozmawiać o problemach każdej z jednostek OSP w danej miejscowości oraz przeanalizować jak rozdysponować środki z budżetu gminy na zakup nowego sprzętu lub też doszkolenie załogi. Poruszano także kwestie funkcjonowania poszczególnych jednostek OSP oraz podsumowano miniony rok. Oprócz rozmów, wręczano również odznaczenia dla osób zasłużonych dla pożarnictwa. Wyrażano także podziękowania dla burmistrza i władz samorządowych za aktywne wspieranie druhów strażaków w kwestiach finansowych dotyczących zakupu nowszych samochodów bojowych oraz budowy remiz i Wiejskich Domów Kultury.

Przypomnijmy, że strażacy z lokalnych OSP nie tylko wykonują swoją pracę poprzez gaszenie pożarów, zabezpieczanie miejsc wypadków, pomoc przy powodziach czy dowóz brakującej wody, ale również aktywnie włączają się w życie społeczne mieszkańców gminy. Widzimy ich między innymi podczas imprez gminnych, gdzie zajmują się pilnowaniem porządku, organizują manewry, turnieje piłkarskie, reprezentują swoje jednostki z pocztami sztandarowymi podczas najważniejszych uroczystości państwowych, samorządowych czy kościelnych. Poza tym co roku organizują także Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej oraz zajmują się wieloma innymi czynnościami istotnymi dla prawidłowego funkcjonowania Gminy.

Podsumowując miniony rok, kolejne jednostki wzbogaciły się o zakup nowego samochodu bojowego (OSP w Siedliskach), opracowany projekt na budowę Wiejskiego Domu Kultury i remizy OSP w Jankowej, zamieniona została także działka pod  budowę remizy w Sędziszowej. Każdorazowo, gdy zaistniała możliwość strażacy systematycznie podnosili swoje kwalifikacje uczestnicząc w szkoleniach i kursach, a młodzież brała udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Warto nadmienić, że w roku ubiegłym druhowie z Bobowej obchodzili jubileusz 120- lecia istnienia. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejne lata!

źródło i fot. Gminny Zarząd OSP RP w Bobowej

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy