Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Za nami drugi dzień egzaminów gimnazjalnych

Autor: Damian Nowak
Drugi dzień egzaminów gimnazjalnych za nami. Wtorkowym wyzwaniem uczniów był test z wiedzy o społeczeństwie, historii oraz języka polskiego. Dzisiaj musieli się oni zmierzyć z częścią matematyczno-przyrodniczą.

W dniu wczorajszym uczniów zaskoczyła pisemna forma wypowiedzi. Ich zadaniem było napisanie charakterystyki, podczas gdy wśród zdecydowanej większości uczniów jak i nauczycieli spodziewano się rozprawki. Co do trudności części testowej, zdania są podzielone.

“Moim zdaniem egzaminy z historii i języka polskiego w tym roku był średniej trudność. Podczas testu z historii większość zadań opierała się na tekstach źródłowych, do których zadawane były pytania. Niestety nie obyło się bez zadań, w których potrzebowaliśmy znajomości dat.” – mówi jedna z uczennic przystępująca do egzaminów.

W drugim dniu gimnazjaliści musieli wykazać się wiedzą z przedmiotów ścisłych. W pierwszym teście gimnazjaliści zmagali się z chemią, fizyką, geografią i biologią, czyli naukami przyrodniczymi. W drugiej części uczniowie zmierzyli się z królową nauk – matematyką.

Z ich relacji wynika, że dzisiejszy sprawdzian wiadomości nie należał do najłatwiejszych. Zadania były trudne i wymagały gruntownej i uporządkowanej wiedzy. Szczególnie trudną okazała się część matematyczna, która niezmiennie od dłuższego czasu jest zmorą każdego ucznia.

Jutro trzeci dzień egzaminów. Ostatnim sprawdzianem Egzaminu Gimnazjalnego będzie znajomość języków obcych. Będzie on zdawany w formie podstawowej i rozszerzonej.

Poniżej przedstawiamy testy oraz odpowiedzi z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej:

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy