Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Maturalny maraton (AKTUALIZACJA)

Autor: Damian Nowak
Wczoraj o godzinie 9.00 ponad 365 tysięcy maturzystów w całej Polsce rozpoczęło swój 21-dniowy maraton. Cel: zdanie egzaminu dojrzałości. Pierwszym wyzwaniem młodzieży był test z języka polskiego na poziomie podstawowym. Dziś czeka ich egzamin z matematyki.

Maturzyści, jak co roku będą musieli podjąć się napisania trzech testów: z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Egzaminy te pisane są na poziomie podstawowym a chętni przystąpią również do części rozszerzonych.

Oprócz testów obowiązkowych, część maturzystów pisać będzie również egzamin z dodatkowych przedmiotów, między innymi z: biologii, chemii, fizyki i astronomii, geografii, historii, informatyki czy wiedzy o społeczeństwie.

Matury będą trwać do 28 maja, lecz większość maturzystów swoje egzaminy zakończy wcześniej, gdyż przedmioty cieszące się największą popularnością będą pisane w pierwszych 2 tygodniach egzaminów. Poza częścią pisemną, podobnie jak w latach poprzednich, na maturzystów czekają również egzaminy ustne z języka polskiego i języka obcego nowożytnego. Będą one przeprowadzane w szkołach przez nauczycieli.

Aby zdać egzamin dojrzałości ze wszystkich przedmiotów trzeba zdobyć 30% możliwych do uzyskania punktów. Maturzyści, którzy nie zdadzą jednego z egzaminów, mają prawo do poprawki pod koniec sierpnia. Termin poprawkowego egzaminu pisemnego wyznaczono na 27 sierpnia, a ustnych – na dni 26-30 sierpnia.

Poniżej prezentujemy testy i odpowiedzi do nich:

  • Matura 2013 – Język angielski (poziom podstawowy)

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy