Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowy samochód OSP w Siedliskach poświęcony

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczoraj popołudniu odbyło się uroczyste poświęcenie wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach. Ceremonia była także okazją do wręczenia odznaczeń i medali dla druhów strażaków.

Pierwszym punktem programu była Msza Święta o godzinie 16 w kościele p.w. Świętych apostołów Piotra i Pawła w Siedliskach, odprawiona przez miejscowego proboszcza w intencji strażaków. Po błogosławieństwie i odmówieniu modlitwy do św. Floriana wszyscy zebrani udali się w orszaku do remizy, pod którą nastąpiła dalsza oficjalna poprowadzona przez prezesa OSP Siedliska a jednocześnie przewodniczącego Rady Miejskiej w Bobowej Stanisława Siedlarza.

Mamy się z czego cieszyć, do dyspozycji strażaków jest piękna remiza, dobrej klasy samochód, duży parking oraz niezbędne wyposażenie dla druhów – mówi Stanisław Siedlarz, prezes OSP w Siedliskach. Nie byłoby tego, gdyby nie świetna współpraca strażaków, rady miejskiej, sołeckiej, burmistrza i sołtysa. To, że możemy dzisiaj się tutaj spotkać i po świętować wspólny sukces napawa nas wszystkich ogromną satysfakcją. Oprócz poświęcenia samochodu zostały wręczone medale i odznaki za zasługi dla pożarnictwa. Warto tu wspomnieć o medalu dla jednego z naszych druhów Stanisława Bogusza za aż 65lat służby w OSP.

Na poświęcenie nowego samochodu Straży Pożarnej przybyły m.in.: poczty sztandarowe ze wszystkich jednostek OSP z terenu gminy Bobowa, delegacje jednostek z gminy Łużna, władze gminy i miasta Bobowa, przedstawiciele władz zarządu powiatowego OSP RP, pułkownik Eugeniusz Stukus z Centrum Zarządzania Kryzysowego starostwa powiatowego w Gorlicach a także zawodowi strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach na czele z oficerem prasowym Dariuszem Surmaczem.

Oby takich gmin jak Bobowa realizujących konsekwentnie programy dotyczące modernizacji jednostek OSP, ich wyposażenia było więcej – powiedział Dariusz Surmacz, oficer prasowy PSP w Gorlicach. Burmistrz dotrzymuje słowa dotyczącego wymiany wozów bojowych na nowsze. Może nie są to nowe samochody ale spełniają one wszelkie wymagania i oczekiwania. Ma to wpływ na bezpieczeństwo operacyjne całego powiatu. Wszystkim strażakom życzę dużo zdrowia i oby ten entuzjazm związany z nowym samochodem był w nich cały czas.

Pierwsze testy samochodu mamy już za sobą – dopowiada Józef Magiera, komendant OSP Siedliska. W porze zimowej kiedy na drodze były bardzo trudne warunki dowoził on bez problemów wodę do Jankowej. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni i myślę że będzie on służył naszej jednostce długie lata.

Całość obchodów uświetnił występ orkiestry dętej z Siedlisk, która wielokrotnie była wyróżniana przez przemawiające osoby. Koło Gospodyń z Siedlisk przygotowało natomiast poczęstunek.

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy