Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Motocyklista zginął na miejscu

Autor: Jakub Oślizło
W dniu wczorajszym (tj. 15.06.13) w miejscowości Stróże, miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek z udziałem motocyklu marki Yamaha oraz autobusu marki Neoplan. Po ponad godzinnej reanimacji  śmierć poniósł 21-letni mieszkaniec tejże miejscowości, który kierował motocyklem.

Około godziny dziewiętnastej jednostka PSP Nowy Sącz wraz z OSP Stróże zostały zadysponowane do miejscowości Stróże do wypadku motocykla wraz z autobusem. Neoplanem podróżowało 13 dziewczyn w wieku 14 i 15 lat wraz z opiekunem. Pierwszą jednostką na miejscu było OSP Stróże, które nieopodal zdarzenia zabezpieczało masową imprezę. Następnie na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe, które udzielało pierwszej pomocy poszkodowanemu motocykliście. Wezwany został także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który po akcji został odesłany do Sanoka.

“Motocykl uderzył w przednie koło autobusu. Autobus znajdował się na parkingu, z którego wyjeżdżał. Motocykl zapalił się. Jednoślad ugasiły gaśnicami osoby, które pospieszyły z pomocą. Motocyklem podróżowała jedna osoba” – mówi dyżurny bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. Policjanci którzy przeprowadzili badanie trzeźwości na 42-letnim kierowcą autobusu, stwierdzili iż jest on trzeźwy.

 Decyzją prokuratora zwłoki mieszkańca Stróż zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych – mówi dyżurny komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Na miejscu zdarzenia był technik policji. Motocykl został zabezpieczony do dalszych badań.

Droga nr 981 (Tarnów-Krynica) była całkowicie zablokowana, policja organizowała objazdy. Okoliczności tragicznego w skutkach wypadku wyjaśnia policja.

źródło/ fot. PSP Nowy Sącz, OSP Stróże

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy