Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wesoły festyn rodzinny w Siedliskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
Ubiegła niedziela obfitowała w różnorodne imprezy, dzięki którym można było ciekawie spędzić ten dzień. Jedną z nich był festyn rodzinny w Siedliskach zorganizowany przez miejscowy Zespół Szkół.

Na przybyłych do Siedlisk gości czekało wiele atrakcji wśród nich: koncert orkiestry dętej, pokaz pierwszej pomocy zaprezentowany przez żołnierza misji Afganistan, mecz piłki nożnej, przedstawienie szkolnego kółka teatralnego Marionetka, konkurs pchnięcia kulą, rodzinne rozgrywki w tenisie ziemnym i stołowym, wystawa białej broni, pokaz walk rycerskich a na sam koniec zabawa przy muzyce zespołu Marshall Band. Nie zabrakło także stoisk gastronomicznych oraz urządzeń do zabaw dla dzieci m.in. trampolin, dmuchanych zjeżdżalni czy balonów z helem.

– Działania organizatorów, którymi jest dyrekcja szkoły, rada rodziców, orkiestra, straż czy Koło Gospodyń Wiejskich świadczą o tym że jest to aktywne środowisko, aktywna wieś – komentuje obecny na festynie Wacław Ligęza Burmistrz Bobowej. Angażują się także w to by mieszkańcy się integrowali. Co ważne zauważyłem tutaj bardzo dużo dzieci z rodzicami którzy mają tutaj zagospodarowany wolny czas. Jest to także ciekawa propozycja na ciekawe spędzenie niedzielnego popołudnia, zwłaszcza kiedy jest tyle atrakcji i wszystko się odbywa na bezpiecznym ogrodzonym terenie.

Warto wspomnieć, że burmistrz wraz grupą znajomych przybył do Siedlisk na motorze. – Dzisiejsza piękna pogoda była motywacją by rozpocząć sezon motorowy – dodaje Wacław Ligęza. Jeździmy motocyklami turystycznymi promując spokojny i wyważony styl jazdy. Będąc na motorze również przebywa się na świeżym powietrzu, dlatego zachęcam wszystkich pasjonatów dwóch kółek do aktywnego spędzania czasu.

Pośród licznie zgromadzonej publiczności z gminy Bobowa można było dostrzec także gości z Biesnej, Szalowej, Łużnej, Ciężkowic czy innych okolicznych miejscowości. Swoją obecnością festyn zaszczycili również radni gminy Bobowa: Maria Zarzycka, Tomasz Tarasek, Stanisław Tabiś oraz Stanisław Siedlarz (przewodniczący Rady Miejskiej).

Razem z rodzicami stwierdziliśmy, że potrzebujemy festynu dla dzieci, z nastawieniem na atrakcje z których będą mogły skorzystać – mówi dyrektor szkoły w Siedliskach Wiesław Job. Wszystkie środki jakie zyskamy dzisiaj przeznaczone zostaną na obchody 200-lecia istnienia szkoły w 2015 roku. Cieszę się, że odwiedziła nas tak wielu radnych na czele z panem przewodniczącym Rady Miejskiej oraz panem Burmistrzem, jest to ogromna nobilitacja dla naszego festynu.

Dobrze zorganizowana impreza, dopisało wielu mieszkańców oraz dobra pogoda – podsumował Stanisław Siedlarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. Widać dobrą współpracę, która ma swoje efekty.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy