Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Oaza KSM czyli dobra zabawa z Bogiem

Autor: Julia Ziomek
W ubiegły piątek (28.06.13r.) siedmioosobowa grupa, młodych ludzi wyruszyła na oazę do Gorzejowej. Oaza ta była czynnym wypoczynkiem i sposobem na bliższe zapoznanie się z osobą ks. Jana Czuby.

Dwóch członków oazowej grupy, w tym ks. Tomasz Gołąbek, odbyło podróż rowerami, pozostali samochodem. Gospodarzem KSM-owiczów był proboszcz tamtejszej parafii, który zapewnił im nocleg oraz częściowe wyżywienie. Po krótkim zapoznaniu się z terenem, młodzież zakwaterowała się i przystąpiła do przygotowania kolacji. Kolejnego dnia, w święto Piotra i Pawła, po porannej mszy uczestnicy zostali podzieleni na grupy i losowali postać jednego z  patronów dnia i stwarzali jego opis na podstawie Pisma Świętego. Po obiedzie przyszedł czas na przedstawienie swoich prac. Podczas wieczornego grillowania dołączył do nich  ks. Jaromir -świeżo wyświęcony kapłan, który ze swoją gitarą akompaniował podczas śpiewu.

Niedziela była szczególnym dniem dla młodzieży, ponieważ mogli bliżej poznać życie ks. Czuby. Po południu udali się do rodzinnej miejscowości księdza Jana, gdzie zwiedzili jego rodzinny dom oraz przykościelną kaplicę zbudowaną na jego cześć. Następnie udali się na cmentarz do Pilzna, gdzie znajduje się grób rodziców męczennika i pamiątkowa tablica. Nie brakowało także rozrywki: młodzież wraz z księżmi udała się do Dębicy na koncert zespołu „Maleo Reggae Rockers”, odwiedzili pobliską wieżę widokową oraz wspólnie oglądali filmy.

Aby odwdzięczyć się za gościnę, wszyscy uczestnicy pomagali w pracach przy kościele lub plebani. Cała wesoła ekipa powróciła we wtorek w godzinach południowych  do Bobowej.

„Po raz pierwszy w życiu byłam na tak fantastycznym wyjeździe – mówi jedna z uczestniczek oazy. Myślałam, że pogoda która nam nie dopisywała przez pierwsze 2 dni popsuje dalsze plany, lecz wspólna modlitwa wyprosiła u Boga słoneczne niebo. Wiele się dowiedziałam dzięki tej oazie. Dobrą zabawę zapewniało miłe chodź nieliczne towarzystwo. Nie mogę się doczekać następnego takiego wyjazdu i mam nadzieje, że  więcej osób zdecyduje się na tego typu wypoczynek”

Fot: KSM Bobowa (uczestnicy oazy)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy