Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wilczyska powitały LATO !

Autor: Łukasz Augustyn
W niedzielne ( 30 czerwca br.) popołudnie mieszkańcy Wilczysk i okolic powitali tę porę roku corocznym piknikiem zorganizowanym przy Domu Ludowym i Szkole Podstawowej.

Pomimo zimniejszego dnia i innych festynów w sąsiednich miejscowościach, widzowie nie zawiedli. Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji takich jak prezentacja grup teatralnych dzieci, koncertu młodego akordeonisty, jak również pokazy gimnastycznego w wykonaniu uczennicy miejscowej szkoły. Odbył się także mecze piłki ręcznej dziewcząt i chłopców. Przybyli na piknik mogli także kosztować pysznych potraw przygotowanych przez kobiety z Koła Gospodyń Wiejskich w Wilczyskach. Nad oprawą muzyczną całej imprezy oraz zabawą taneczną do późnych godzin czuwał zespół Jaguar.

Organizatorami pikniku była Rada Sołecka, OSP,  Koło Gospodyń Wiejskich w Wilczyskach oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.

„W przypadku mojego wnuka jest tak, że jak tylko usłyszy że gdzieś jest festyn czy też piknik od razu słychać głośne jedziemy – mówi Zdzisława Iwaniec, sekretarz Urzędu Miejskiego w Bobowej. Wydaje mi się, że inne dzieci mają podobnie. Dzisiaj dla dzieci zostało przygotowanych wiele atrakcji. Jest zjeżdżalnia, zamek dmuchany są inne atrakcje takie jak wata cukrowa czy popcorn. Piknik w Wilczyskach jest dobrym miejscem dla całych rodzin, dzieci mogą się bezpiecznie pobawić a rodzice mile spędzić czas. Jak widać mieszkańcy potrzebują takiej integracji a to bardzo cieszy. Widać także przekrój pokoleniowy na takich imprezach. Są babcie, dziadkowie, ojcowie, matki oraz dzieci. Cieszę się, że takie festyny organizowane są po kolei w każdej ze wsi naszej gminy. Jesteśmy pełni podziwu dla tych lokalnych liderów we wsiach, bo naprawdę przygotowują imprezy na wysokim poziomie i to nie tylko dla mieszkańców danej miejscowości, ale również przyjezdnych, co sprawia, że ludzie się integrują i idzie to w dobrym kierunku.” 

„Kiedyś robiliśmy festyny w dużym wymiarze, ale teraz ze względu na to że tych imprez na terenie gminy Bobowa jest bardzo dużo wymiar dzisiejszego pikniku jest mniejszy – komentuje Tomasz Tarasek, radny, sołtys wsi Wilczyska współorganizator „Powitania LATA”.  Głównym celem jest by sąsiedzi, mieszkańcy, znajomi mieli okazję do wspólnej zabawy. Organizując dzisiejszy piknik bazowaliśmy na instytucjach i organizacjach udzielających się w naszej wsi, dlatego całą część artystyczną przygotowała szkoła, panie z koła gospodyń zajęły się gastronomią, natomiast strażacy, rada sołecka pilnuje porządku oraz ściąga atrakcje dla najmłodszych. Nie liczymy tutaj na żaden dochód, gdyby jednak cokolwiek zostało zostanie przeznaczone na cele społeczne np. związane z organizacją korowodu dożynkowego czy przygotowanie samego wieńca. Istniejąca infrastruktura w postaci boiska, sceny, miejsca na grilla czy domu ludowego pomaga znacznie realizować takie zadania.”

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy