Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Powiat świętował w Bobowej

Autor: Paulina Kalamaszek
W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Wyspiańskiego w Bobowej nabrał wymiaru święta powiatowego, wszystko za sprawą przybyłych delegacji.

Dzień Edukacji Narodowej zwany potocznie Dniem Nauczyciela jest szczególnym wydarzeniem w życiu każdej placówki oświatowej. To czas podsumowań, radości i podziękowań dla wszystkich pracowników szkół. Na uroczystość obchodów tego święta w bobowskim Zespole Szkół Zawodowych przybyli zaproszeni goście na czele ze starostą Mirosławem Wędrychowiczem, przedstawiciele władz samorządowych i placówek oświatowych oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu gorlickiego.

Przybyłych powitała dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Barbara Wołkowicz. Po czym swoje przemówienie zaczęła od przybliżenia historii Komisji Edukacji Narodowej i złożenia życzeń. Głos zabrała również  przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Klimek oraz przedstawiciele samorządu szkolnego.  Następnie udzielono możliwości wypowiedzi  przedstawicielom władz i przybyłym gościom, którzy wygłosili swoje przemowy oraz złożyli życzenia wszystkim pracownikom oświaty. Przy okazji święta pani dyrektor nagrodziła nauczycieli i pracowników Zespołu  Szkół Zawodowych w Bobowej za zaangażowanie w nauczanie i pracę na rzecz szkoły.

Ponadto  nagrody dla nauczycieli i dyrektorów szkół powiatu gorlickiego wręczył starosta Mirosław Wędrychowicz.

„Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień także dla samorządu który współpracuje ze szkołami. To dzięki państwa współpracy te szkoły w powiecie gorlickim tak wspaniale się prezentują i osiągają tak wspaniałe wyniki. Gratulujemy wyników i życzymy w dalszym ciągu tak wspaniałej postawy, a przede wszystkim zdrowia i sił, do tego, co państwo dla tej młodzieży, dla całego powiatu i ziemi gorlickiej robicie” – mówił  przewodniczący Rady Powiatu, Marek Bugno.

„Pragniemy podziękować państwu i złożyć należny wam szacunek i uznanie. Chciałem także podziękować za wyrozumiałość. Pracujecie jak artyści rzeźbiąc na żywym organizmie jakim jest uczeń.” – dodał starosta Mirosław Wędrychowicz

Uczniowie  swoje podziękowania wyrazili kwiatami oraz dedykowaną piosenką. Tym miłym akcentem zakończono część oficjalną, po której bezpośrednio wszyscy goście zostali zaproszeni do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów ZSZ w Bobowej.

Fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy