Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uczniowie ZS nr 1 uczcili Dzień Papieski

Autor: Julia Ziomek
Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej już po raz 13-ty zorganizowali apel z okazji rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Tegorocznym hasłem było: „Jan Paweł II – papież dialogu”. Opiekunkami wychowanków była siostra Gracja, Lucyna Hartig, oraz Lidia Łaś.

Dzień papieski jest obchodzony w kościele katolickim w niedzielę poprzedzającą 16 października dzień wyboru Polaka na tron Stolicy Apostolskiej. Cała społeczność szkolna w strojach galowych zebrała się w ubiegły piątek (11 października) na dwóch apelach by podziwiać pięknie przygotowane przedstawienie. Uczniowie różnych klas  w formie programu telewizyjnego przedstawili jak ważny jest dialog. Ciekawym scenkom towarzyszyła gra na saksofonie oraz śpiew jednej z uczennic, wykonana została ulubiona pieśń bł. Jana Pawła II pt. Barka oraz „Alleluja”.

Kolejnym punktem programu był wykonany przez uczennice klasy 3 gimnazjum taniec żydowski, który miał przypomnieć o spotkaniach jakie odbył nasz papież z przedstawicielami kościoła żydowskiego. Następnie przypomnieli jak to nasz kochany papież odbył jedną z najważniejszych rozmów z głową kościoła prawosławnego. Pozostając w klimacie kultury prawosławnej,  wyrecytowane zostało „Ojcze nasz” w języku polskim i starocerkiewnym.

Podsumowującym punktem programu było wspomnienie tańca breakdance, który specjalnie dla papieża wykonali „ludzie ulicy”. Dzięki apelowi można było zrozumieć jak ważny jest dialog.

Fot. : Julia Ziomek

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy