Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Z różańcem po ulicach Bobowej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wierni parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej uczestniczący w niedzielnym nabożeństwie o godzinie 17 wyruszyli po jego zakończeniu na procesję różańcową ulicami Bobowej. Wspólna procesyjna modlitwa jest już wieloletnią tradycją.

Uczestnicy wyruszyli z kościoła aby następnie przejść m.in. Rynkiem, ulicami ks. Jana Czuby, Okrężną, Grunwaldzką, Bohaterów Bobowej a następnie powtórnie ks. Jana Czuby. Wszystkie kapliczki oraz krzyże na trasie pielgrzymów były ustrojone, niektóre z nich były przystankami przy rozważaniu kolejnych tajemnic różańca.

– Różaniec według błogosławionego papieża Jana Pawła II to najważniejsza modlitwa chrześcijanina – mówi ks. dziekan Marian Jedynak, proboszcz Bobowej. W niej odnajdujemy drogę życia Matki Bożej oraz Jezusa. Na tej drodze chcemy umocnić swoje dusze i właśnie z różańcem chcemy rozwiązywać nasze trudności, problemy czy krzyże. Żeby w modlitwie różańcowej szukać siły, mocy ducha oraz Bożego błogosławieństwa na co dzień. Na pewno w procesji weźmie udział wielu parafian, bowiem co roku na nabożeństwo różańcowe przychodzi sporo osób, są też dzieci, młodzież. Procesja różańcowa jest swoistą bobowską tradycją, odbywa się ona co roku w pierwszą niedzielę października.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy