Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zwycięstwo na rozpoczęcie sezonu siatkarskiego!

Autor: Łukasz Augustyn
Pierwsze spotkanie inaugurujące sezon III ligi mężczyzn bobowski LKS ma już za sobą. Kibice, siatkarze jak i trener mogą spać spokojnie, mecz z Grunwaldem Chełmek zakończył się wygraną 3:0.

Rywalizacja odbyła się przedwczoraj (tj. 12.10.br) na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej. Po ponad półrocznej przerwie zawodnicy pokazali, że pomimo braku regularnych meczy można zachować formę oraz pokazać się z jak najlepszej strony. Nowy sezon to również zmiany w składzie zawodników. Zapewne wielu z naszych czytelników zauważy w galerii kilka nowych twarzy, które zasiliły szeregi klubu LKS Bobowa.

Pierwsze spotkanie tego sezonu to zarazem pierwsze zwycięstwo. Bobowski zespół w dość szybkim tempie rozgromił Grunwald Chełmek, a wygrana 3:0 to dobry start. Nasi siatkarze w pierwszym secie potrafili uciec przeciwnikom aż o dziesięć punktów. Zawodnicy obu drużyn popełniali miejscami błędy jednak dobre zgranie i obfity trening LKS Bobowa zapewnił zwycięski wynik.

– Cieszy nas pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, chociaż do dobrej formy jeszcze daleko – skomentował wczorajszy mecz trener LKS Bobowa Paweł Popardowski. Po obu stronach dało się zaobserwować dużą ilość błędów, jednak w końcówkach setów to nasza drużyna przychylała sobie szalę zwycięstwa. W trzecim secie, w momencie wyrównanej gry nasi zawodnicy popełnili mniej błędów dzięki czemu wygraliśmy. Należy się cieszyć z takiego wyniku, życzyłbym sobie jak i zawodnikom aby cały sezon tak wyglądał. Przygotowania trwały od połowy sierpnia, a do dyspozycji byli wszyscy zawodnicy w tym studenci. Siatkarze uczęszczali na treningi systematycznie i mam na dzieję, że będzie to procentować. W tej chwili młodzi zawodnicy leczą kontuzję, ale jak tylko zakończy się okres rekonwalescencji myślę, że zobaczymy ich na płycie boiska. Po kilku latach wrócił do nas Mateusz Kuś, który grał u nas w trzeciej lidze. Jest to bardzo przydatny zawodnik a już dzisiaj można było zauważyć go w akcji. Myślę, że Mateusz będzie mocnym punktem naszego zespołu – kończy trener.

Składy

LKS Bobowa Grunwald Chełmek
Trener: Popardowski Paweł Trener: Rzędzicki Maciej
1.Tubek M. (K) 2.Skrzypiński M.
2.Popardowski J. 3.Rejdych D.
3.Iwański J. (L) 5.Nowak M. (K)
4.Sus J. 6.Rejdych P.
5.Matusik M. 7.Wabik J.
6.Gądkiewicz D. 8.Słysz A.
7.Gryzło P. 11.Adamaszek M.
8.Wiatr R. 13.Rzędzicki M.
9.Kuś M.
10.Mędoń P.
11.Wiejaczka D.
12.Steinhof B.

Punktacja

SET I

SET II

SET III

Razem

LKS Bobowa

25

25

25

3

Grunwald Chełmek

20

23

22

0

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy