Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Oferta edukacyjna PWSZ
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Czwarte zwycięstwo z rzędu !

Autor: Łukasz Augustyn
Wczoraj, 16 listopada na hali sportowej przy ZS nr 1 zespół LKS Bobowa podejmował jednego z najtrudniejszych przeciwników - UKS Zalew Świnna Poręba. Ku wielkiej radości był to już kolejny wygrany przez naszych siatkarzy mecz.

Sobotnia rozgrywka wyróżniła się za sprawą dużej ilości przybyłych wraz z drużyną gości kibiców, którzy wykazali się nie tylko ogromną wiernością i zaufaniem dla swoich zawodników ale również skutecznemu rozpraszaniu przeciwników. Ten ostatni aspekt dał się naszym siatkarzom we znaki zwłaszcza w pierwszym secie. Dobrze rozgrywana przez UKS Zalew piłka pozwoliła na kilku punktowe przewagi, jednak bobowski LKS mobilizował się wtedy i remisował. Ostatecznie pierwsza część meczu zakończyła się dla nas wygraną. Następne dwa sety (drugi i trzeci) minęły na dobrej i bezbłędnej grze. Na nic się zdała próba demotywacji przez kibiców gości nasi siatkarze zostawiali rywali niejednokrotnie aż 10 punktów w tyle.

Podsumowując spotkania można śmiało stwierdzić, że LKS Bobowa zgrała się już dobrze a ciągły trening pozwala na zwycięstwa w pięknym stylu. Miejmy nadzieje, że tegoroczna dobra passa nie ucieknie a nasi kibice jeszcze aktywniej włącza się w doping naszym siatkarzom.

„Cieszą nas kolejne trzy punkty zdobyte na swoim terenie – komentuje spotkanie trener Paweł Popardowski. Jestem zadowolony z tego, że w pierwszym secie początek może nie układał się po naszej myśli, ale później chłopaki opanowali nerwy i grali praktycznie bezbłędnie – bardzo uważnie w polu, jak również przy siatce – znakomicie w bloku.  W następnych setach widoczna była przewaga gry blokiem i skutecznie myślenie podczas ataku. Dużo było piłek w górze, które wykorzystywaliśmy a potem wykańczali. Widać było, że sprawiło to przeciwnikowi spore problemy z odbiorem.  Naszym siatkarzom należą się duże gratulacje, ponieważ po trzech tygodniach przerwy zagraliśmy dobre spotkanie.”

Kilka słów dla naszego portalu, powiedział również Mateusz Kuś, zawodnik z numerem „9”: – „Moim zadniem przeciwnik nie był z wysokiej półki. Jesteśmy zadowoleni gdyż to czwarte zwycięstwo z rzędu, a wiec wszystko idzie zgodnie z planem. Dużym utrudnieniem tego spotkania byli kibice przeciwnej drużyny, którzy dawali o sobie znać dość dużym dudnieniem z bębnów. Podczas meczu było to męczące. Osobiście wolę żywy doping – za sprawą głosu i klaskania. Bębny dobrze by się spisały przy skokach narciarskich, ale nie na hali przy rozgrywkach siatkarskich. Na pewno na ważniejsze mecze, będziemy się starać o liczniejszy doping.”

Jak czytamy naszym siatkarzom zależy na NASZYM dopingu, dlatego już dzisiaj zapraszamy na kolejne mecze. Niech liczne grono kibiców będzie dobrą motywacją dla następnych zwycięstw!

Punktacja

Klub

SET I

SET II

SET III

SUMA

LKS Bobowa

25

25

25

3

UKS Zalew Świnna Poręba

22

15

17

0

Składy

LKS Bobowa UKS Zalew Świnna Poręba
Trener: Paweł Popardowski Trener: Grzegorz Gacek
1.Tubek M. (L) 2.Mamcarczyk M.
2.Popardowski J. 4.Bednarczyk K.
3.Tubek Mi. 5.Jesiołowski M.
4.Bogusz K. 6.Gącek M.
5.Zięba W. 10.Dyduch T.
6.Gądkiewicz D. 11.Koźbiał M. (K)
7.Gryzło P. 13.Haczek W.
8.Wiatr R. 15.Trzop D.
9.Kuś M. 16.Ćwiertnia D. (L)
10.Mędoń P. (K) 18.Potoczny B.
12.Steinhoff B.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy