Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Podsumowanie rundy jesiennej KS Bobowa

Autor: Damian Nowak
Klub Sportowy z Bobowej zakończył w ubiegły weekend zmagania w rundzie jesiennej A Klasy w sezonie 2013/2014.  Seniorska drużyna do wiosennej rundy wejdzie zajmując piątą pozycję, natomiast juniorska czwartą.

Aktualny sezon dla bobowskich piłkarzy rozpoczął się bardzo dobrze. Przed rokiem KS Bobowa na tym etapie rozgrywek znajdowała się tylko na 7. pozycji z dorobkiem 20 punktów i stratą 8 do lidera, natomiast wyniki w tym sezonie są dużo lepsze.

Rundę jesienną seniorzy rozpoczęli od wyjazdowego spotkania kiedy to pokonali aktualnego lidera LKS „Ogień” Sękowa 3-1. W kolejnych potyczkach nasi piłkarze szli jak burza zbierając komplety punktów. Pierwszą drużyną jaka odebrała punkty naszej drużynie była LKS Kobylanka II, która ostatecznie w całym sezonie zdobyła ich jedynie 10 punktów.

W kolejnych trzech spotkaniach dzięki odrobinie szczęścia zdołali zdobyć kolejne 9 pkt. Drużynami, które zdołały zatrzymać seniorów KS Bobowa w wygranej były: KS Ropa, LKS  „Orzeł” Wojnarowa oraz ULKS „Wicher” Mogilno. Wszystkie te trzy spotkania rozegrane na wyjeździe zakończyły się porażkami.

W 13 spotkaniach jesiennej rundy mogliśmy oglądać na boiskach sportowych aż 26 różnych zawodników, w tym kilku juniorów. Najskuteczniejszym strzelcem KS Bobowa w tej rundzie został Sebastian Pawlak umieszczając piłkę aż 11 razy w bramce rywali. Miano najlepszego asystującego trafiło do Damiana Świątańskiego, skrzydłowy KS Bobowa celnie dogrywał strzelcom 13 razy.

Podsumowując seniorzy w dotychczasowych spotkaniach odnieśli 9 zwycięstw, 1 remis oraz 3 porażki, zdobywając 28 punktów.

seniorzy

Drużyna juniorów poradziła sobie równie przyzwoicie. W 7 kolejkach podopieczni Krzysztofa Flądro zdobyli 10 punktów w 3 wygranych, 1 zremisowanym i 3 przegranych spotkaniach, co tym samym dało im 4 pozycję w tabeli. Początek jesiennych rozgrywek nie był zbyt dobry, juniorzy pierwszy punkt zdołali wywalczyć dopiero w trzecim spotkaniu z KS Ropa. Można rzec, że wtedy rozwinęła się ich forma dzięki czemu wgrali jeszcze trzy spotkania z czego jedno walkowerem. Najlepszym zawodnikiem drugiej drużyny KS Bobowa został Mateusz Zieliński zdobywając 4 bramki i 3 razy dogrywając przy trafieniach kolegów z drużyny.

juniorzy

Fot.: Archiwum.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy