Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bilans “Ksawerego” w Bobowej i okolicy

Autor: Mateusz Książkiewicz
W ostatnich dniach przez Polskę przetoczył się wichura, orkan "Ksawery". W powiecie gorlickim strażacy interweniowali 26 razy z czego dwa działania w Siedliskach: jedno na składzie budowlanym, drugie natomiast na domu prywatnym.

Silny i porywisty wiatr, który wiał od piątku do soboty przyczynił się do uszkodzeń dachów, powyrywania i połamania kilkunastu drzew a także zniszczeń wielu reklam, bilbordów.

W sobotę ok. 9.40 dyżurny Państwowej Straży Pożarnej otrzymał zgłoszenie o zerwaniu dachu na jednej z hal składu budowlanego. Na miejsce zdarzenia przybyła OSP Bobowa, Siedliska oraz Sędziszowa. Kilkanaście minut później kolejna prośba o pomoc dotarła od właścicielki jednego z domów prywatnych, z którego została oderwana część blachy będącej poszyciem dachu. Oba działania dotyczyły Siedlisk.

Cztery interwencje były związane z pomocą strażaków przy  zabezpieczaniu dachów w miejscowości Moszczenica na budynkach mieszkalnym i gospodarczym oraz w miejscowości Siedliska na budynkach mieszkalnym i handlowym – mówi Dariusz Surmacz, oficer prasowy PSP w Gorlicach. Strażacy 22 razy wyjeżdżali do usuwania połamanych drzew i gałęzi.  W Gorlicach w/w działania były prowadzone na ulicach: Jesionowej, Kochanowskiego, Łysogórskiej, Nadbrzeżnej, Sikorskiego, Wspólnej i Zakole. Po dwie interwencje odnotowano w Bieczu, Libuszy, Korczynie, Ropie i po jednej w Kobylance, Rożnowicach, Sękowej, Staszkówce, Stróżówce i Wójtowej.  We wszystkich działaniach związanych z usuwaniem skutków wichury brało udział 36 samochodów pożarniczych w tym 174 strażaków z JRG w Gorlicach i jednostek OSP z powiatu gorlickiego. Bilans silnego wiatru który wiał nad Polską od 5 grudnia 2013r. to 5 osób ofiar śmiertelnych i 77 osób rannych. W tym czasie do dnia dzisiejszego strażacy interweniowali blisko 12 400 razy.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy