Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Marionetka znów na scenie!

Autor: Damian Nowak
"Kopciuszek", "Księżniczka na ziarnku grochu" oraz "Czerwony kapturek" zostały przedstawione przez teatrzyk "Marionetka". Mikołajkowy spektakl w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Siedliskach zgromadził liczną widownie. 

Niedzielne popołudniowe spotkanie ze sztuką odbyło się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Siedliskach. Podczas godzinnego wstępu młodych artystów rodzice aktorów, mieszkańcy oraz młodsza widownia mogli oglądać trzy bajki napisane przez braci Grimm.

“Podczas dzisiejszego spotkania chcieliśmy ukazać szkołę najmłodszym dzieciom, które już niedługo zaczną u nas naukę. Szkoła musi być otwarta na najmłodszych i ściągać ich do siebie. Pomimo warunków panujących na zewnątrz zebrała się duża widownia więc jak widać takie spotkania są potrzebne.” – mówi Wiesław Job dyrektor Zespołu Szkół w Siedliskach.

Z teatrzykiem od dawna pracują dwie nauczycielki – Renata Rzepka, Anna Motyka które wraz z uczniami klas 1-3 szkoły podstawowej pracują tworząc kolejne spektakle.

“Za naszych czasów teatrzyk tworzyła pani Maria Kazana i to ona nas nim zaraziła. Duże znaczenie dla teatrzyku poza dziećmi mają również rodzice którzy zachęcają je do pracy. Tego typu występy organizujemy co roku, a w obecnym dla najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości postanowiłyśmy przygotować spotkanie Mikołajkowe. Wybrałyśmy bajki, które najbardziej kojarzą się z dzieciństwem.” – mówią Renata Rzepka i Anna Motyka, opiekunki teatrzyku “Marionetki” a zarazem pomysłodawczynie niedzielnego występu.

“Bardzo nam się podobały przedstawienia. Jesteśmy dumni z naszych pociech” – jednogłośnie podsumowywali występ rodzice aktorów.

Teatr “Marionetka” po raz kolejny wystąpi już 29 grudnia podczas koncertu kolęd z orkiestrą dętą w Siedliskach, na które już serdecznie zapraszamy!

Fot. Damian Nowak / Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy