Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Radosne i hojne prezenty dla dzieci z Centrum Opieki

Autor: Mateusz Książkiewicz
Do bardzo miłego spotkania doszło w ubiegły piątek, 20 grudnia br. w gorlickim Centrum Opieki nad Dzieckiem "Razem" przy ulicy Niepodległości. Wychowanków ośrodka odwiedziły członkinie Okręgowego Forum Kobiet Solidarnej Polski obdarowując dzieci prezentami - kurtami zimowymi.

– Nie muszę mówić, że jest to dla mnie zaskoczenie, ponieważ dopiero wczoraj dowiedziałem się o tym, że przyjadą do nas goście z prezentami – mówi Jan Kuk dyrektor Centrum Opieki na Dzieckiem “Razem”. – Niespodzianką było to także dla dzieciaków, ponieważ one dowiedziały się dopiero dzisiaj. Przekazanymi prezentami jest odzież zimowa a dokładniej kurtki dostosowane wymiarem do każdego dziecka z osobna.  Niewątpliwe rzeczy te przyniosą nam wielką ulgę finansową, ponieważ nie będziemy musieli takich kupować. Dodatkowo jest to ogromna radość dla dzieciaków gdyż dostały świetny prezent pod choinkę. Co najpiękniejsze wszyscy wychowankowie na święta wyjeżdżają do domów i wszystkie wyjadą już w nowych kurtkach. Bardzo trafiony prezent, przyniósł nam wiele radości.

Z inicjatywą zebrania podarków dla dzieci wystąpiły panie: Agnieszka Śliwa, Paulina Winiarska, Katarzyna Pyznar oraz Wiktoria Łaskawska Poświęcając swój czas zebrały one hojnych sponsorów dzięki którym był możliwy zakup kurtek. Jako pomocnik mikołaja przybył z nimi Paweł Śliwa, mecenas oraz radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

– Kiedy dowiedziałyśmy się o tym, że tutaj jest taka potrzeba tej odzieży zimowej, to od razu się w nas taki pomysł zrodził, żeby zrobić wszystko, żeby jak najwięcej zdobyć dla tych dzieci, dla tej młodzieży, bo wiedziałyśmy, że sytuacja jest trudna – powiedziała naszemu portalowi mec. Agnieszka Śliwa. – Jako okręgowe Forum Kobiet Solidarnej Polski w Gorlicach zajmujemy się różnymi inicjatywami i w każdym zakresie staramy się aktywizować kobiety aby włączały się w życie społeczne, dlatego też tak fajnie udało nam się to zorganizować. Wiele osób włączyło się w to i okazało się, że wiele osób ma wrażliwe serce, jest otwartych na takie inicjatywy. Na prawdę ogromnie się cieszymy z tego, że udało nam się zebrać tyle kurtek. Szczególnie chciałyśmy podziękować naszym darczyńcom, bez których oczywiście by się nam to nie udało.

– Korzystając z okazji chcieliśmy wszystkim od Okręgowego Forum Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro w Gorlicach złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowych, wesołych, pogodnych, rodzinnych, ciepłych świąt bożego narodzenia oraz błogosławieństwa bożego w nowym, nadchodzącym roku – kończy mec. Agnieszka Śliwa.

A wśród nich byli:
– „Al Kam” Ubezpieczenia – Katarzyna Zych, Gorlice
– Fizjonom Gabinet Masażu i Rehabilitacji Leczniczej – mgr Agnieszka Szkaradek, Gorlice
– F.H.U Gabi – Krystyna Kozioł, Łużna
– Kowalstwo Artystyczne P.P.H.U. – Jan Ślusarz, Gorlice
– Marelli. Profesjonalna firma sprzątająca – Marcin Pyznar, Gorlice
– Kancelaria Adwokacka Śliwa&Śliwa – Agnieszka i Paweł Śliwa, Gorlice
– „Grilex” Sp. j. – Jan Szura, Stanisław Kozioł, Łużna
– „Alex”. Zakład Produkcyjno-Handlowy Import-Export – Aleksander Ligęza, Gorlice
– Pracownia Architektoniczna „Filar” s.c.  – Lidia i Krzysztof Filar, Gorlice
– Marek Żurad
– Bożena i Jacek Piecuch
– Daniel i Katarzyna Pyznar
– Sylwester i Edyta Kalisz

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy