Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Spotkanie wigilijne w Wilczyskach

Autor: Łukasz Augustyn
Dnia 20 grudnia br. w Przedszkolu Samorządowym oraz w Domu Kultury w Wilczyskach odbyła się wigilia dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola.


Jest to pierwsza tego typu zorganizowana wigilia, na której przy wspólnym stole spotkać mogli się wszyscy uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami oraz samorządowcami. Uroczystość została podzielona na dwie części. Pierwsza część odbyła się w Przedszkolu Samorządowym w Wilczyskach, gdzie w wydarzeniu wzięło udział ok. 50 uczniów. Druga część miała miejsce w Domu Kultury w Wilczyskach, gdzie spotkali się uczniowie z szkoły Podstawowej w Wilczyskach z klas I-VI wraz z wychowawcami. Na wstępie dyrektor Wiesław Tarasek powitał wszystkich zebranych gości oraz złożył im świąteczne życzenia. Następnie wystawiono jasełka, które na nowo podkreśliły magię świąt poprzez nawiązanie do słynnych bajek i powieści z dzieciństwa.

Po zakończeniu części artystycznej przyszedł czas na wręczenie pamiątkowych stroików dla nauczycieli, rodziców, księdza oraz samorządowców. W tym czasie głos zabrali ks. proboszcz dr Jan Knutelski , przedstawiciele rady rodziców, Burmistrz Wacław Ligęza, dyrektor ZEAS Andrzej Sagan, sołtys wsi Wilczyska Tomasz Tarasek, dziękując za zaproszenie oraz składając życzenia dla wszystkich.

Następnie wszyscy zebrani  złożyli sobie indywidualne życzenia i połamali się opłatkiem. Na zakończenie – jak nakazuje tradycja –  wszyscy razem zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu.

 – Na pomysł zorganizowania wigilii w takiej formie wpadli rodzice z Rady Szkolnej. Podchwyciłem tą myśl i uznałem, że jest taka otwarta wigilia jest bardziej sympatyczna od tych organizowanych jak do tej pory tylko w zamkniętych klasach.  Poza tym jest ten budynek Domu Kultury, który znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły, więc jest możliwość zorganizowania wydarzenia na większą skalę, a uczniowie mają okazję wystąpić na scenie i dobrze się zaprezentować. Wykonawcą części artystycznej była klasa III, której wychowawczynią i zarazem głównym reżyserem występu jest pani Stanisława Lach. W inicjatywie udział brała również klasa II i IV wraz z opiekunami: panią Gryzło, panią Włodarz oraz panem Ligęzą. Dużą rolę odegrali również rodzice, którzy chcą się w ten sposób realizować i mają dużo ciekawych pomysłów – skomentował wydarzenie dyrektor Szkoły Podstawowej w Wilczyskach Wiesław Tarasek

Na temat wigilii w Wilczyskach wypowiedział się również ks. proboszcz dr Jan Knutelski- Cieszę się, że dzieci potrafiły się tak zaangażować, cieszę się również, że nauczyciele potrafili zorganizować te dzieci. Naszym zadaniem jest przekazywanie wartości kultury chrześcijańskiej następnym pokoleniom. Trzeba się starać, by dzieci były tym nośnikiem, żeby to wszystko nie zaginęło, tym bardziej, że obecnie podkreśla się to, że każdy naród ma swoja kulturę, swoje obyczaje i naszym zadaniem jest tego strzec, bo to stanowi o naszej odrębności w tej rodzinie narodów chrześcijańskich. Widzimy, że dzieci są bardzo zdolne, utalentowane, szkoła jest takim środowiskiem gdzie mogą się rozwijać i oby tak dalej było.

Słów uznania dla inicjatywy nie szczędził również sołtys wsi Wilczyska Tomasz Tarasek – To bardzo miła uroczystość w pięknej scenerii i nowej sali. Bardzo się cieszę, że miejscowość się jednoczy a budynek spełnia taką rolę, jakie było zamierzenie. Spotyka się tutaj wiele pokoleń, organizacji a to buduje  naszą wspólnotę. Dzieci pokazały dzisiaj, że potrafią się nauczyć i przedstawić swoje umiejętności przed publicznością. Przedstawienie jasełkowe było bardzo ciekawe, miło zobaczyć uczniów tak uzdolnionych muzycznie. 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy