Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Siedliska i Jankowa zwycięzcami XV Turnieju Halowej Piłki Nożnej ( aktualizacja )

Autor: Łukasz Augustyn
Przez dwa dni 12 i 13 lutego br. na bobowskiej hali sportowej rozgrywany był XV Turniej Halowy Piłki Nożnej o Puchary Samorządowców - Burmistrza Bobowej oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Bobowej.

Turniej organizowany jest co roku, głównie w okresie ferii zimowych, by promować dyscyplinę piłki nożnej. Jest to także okazja do zagospodarowania wolnego czasu dzieci i młodzieży. W bieżącym roku rozegrana została już piętnasta edycja turnieju w dwóch kategoriach: szkół podstawowych oraz gimnazjum. Łącznie do rywalizacji zgłosiło się 12 zespołów, czasami nawet trzy z jednej miejscowości co świadczy o wysokim zainteresowaniu turniejem.

– Był to już 15-ty okolicznościowy turniej zorganizowany przez KS Bobowa – mówi Andrzej Sagan, prezes bobowskiego klubu. – Pomysł wyszedł jeszcze wtedy z wójtem i przewodniczącym Rady Gminy, jak wiemy dzisiaj mamy już burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej. Dzięki Klubowi Sportowemu udało się ten turniej uczynić cyklicznym. Na pewno chcemy zachęcić młodzież oraz dzieci do gry w piłkę nożną. Przy okazji może uda się wyłapać talenty, które mogłyby dołączyć do klubu KS Bobowa i trenować piłkę nożną. Dodatkowo turniej jest też dobrą alternatywą na spędzenie ferii ponieważ jak wiemy piłka nożna bardzo dobrze kształci ruch, ponieważ wymaga od zawodnika sporej sprawności nabytej na systematycznych treningach.

W pierwszy dniu turnieju czyli środę 12 lutego 2014 chłopcy w kategorii: gimnazjum walczyli o puchar Przewodniczącego Rady Miasta Bobowa Stanisława Siedlarza. Końcowy ranking w tej kategorii wiekowej przedstawiał się następująco:

Miejsce I  – Brzana II
Miejsce II  – Siedliska I
Miejsce III – Siedliska II
Miejsce IV – Siedliska III
Miejsce V – Bobowa I
Miejsce VI – Brzana I

Dodatkowo wręczono nagrody dla :
najlepszego zawodnika – Pawła Sarkowicz z Siedlisk
najlepszego strzelca – Grzegorz Żegleń z Bobowej

W drugim dniu (tj. czwartek 13 lutego) w szranki o puchar wystartowały drużyny męskie w kategorii: Szkół Podstawowych. Tym razem był to puchar Miasta Bobowa Wacława Ligęzy. Podobnie jak dzień wcześniej udział wzięło 6 zespołów ( 7  zespołem była Stróżna, która niestety nie mógła dotrzeć na turniej). Ranking czwartkowej rywalizacji:

Miejsce I –  Siedliska I
Miejsce II – Jankowa
Miejsce III – Brzana
Miejsce IV – Bobowa
Miejsce V – Wilczyska
Miejsce VI – Siedliska II

Statuetki otrzymali także:
najlepszy zawodnik – Śliwa Dawid z Jankowej
najlepszy strzelec – Zieliński Adrian z Siedlisk

Nagrody dla najlepszych wręczyli: przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej – Stanisław Siedlarz oraz w zastępstwie za burmistrza Wacława Ligęza sekretarz gminy Bobowa – Zdzisława Iwaniec.

fot. Adriana Mruk, Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy