Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gimnazjalisto! Jaką szkołę wybierzesz?

Autor: Paulina Wilczyńska
Uczniowie klas trzecich gimnazjalnych kończą w tym roku kolejny etap swojego kształcenia i staną przed wyborem dalszej drogi życiowej. Korzystając z chwili wolnego czasu podczas ferii warto zastanowić się nad ofertą szkół średnich z Powiatu Gorlickiego a w szczególności Bobowej.

Wybór szkoły średniej jest pierwszym etapem wkraczania w dorosłe życie, gdzie młodzież musi zdecydować, która placówka poprowadzi naszą dalszą edukację. Wiąże się to już zwykle z ukierunkowaniem na konkretny cel jakim jest zdobycie zawodu lub odpowiednie przygotowanie do egzaminu maturalnego, dzięki któremu dostaniemy się na wymarzone studia.W powiecie gorlickim jest duży wybór szkół, które w swojej ofercie mają różne profile lub kierunki kształcenia zapewniające nam nowoczesne sposoby nauczania.

Najczęściej wybierane typy szkół w Polsce:
– Liceum ogólnokształcące – nauka w takiej szkole trwa 3 lata i kończy się egzaminem maturalnym
– Szkoła zawodowa – nauka trwa w tej szkole zależnie od kierunku wybranego przez ucznia 2 lub 3 lata i kończy się nieobowiązkowym egzaminem zawodowym który zdawany jest przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną
– Technikum – szkoła, gdzie nauka trwa 4 lata a kończy się ona egzaminem zawodowym i egzaminem maturalnym

W Bobowej gimnazjaliści mają do wyboru: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zespół Szkół Zawodowych, Bieczu są to placówki: Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Zawodowych, natomiast w Gorlicach młodzież może wybrać: Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera, Zespół Szkół Nr 1, Zespół Szkół Zawodowych, Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Technicznych.

Każda ze szkół wymienionych wyżej posiada swoją stronę internetową, gdzie możemy zapoznać się z ofertami kształcenia. Ich adresy znajdują się na stronie: www.malopolska.edu.com.pl lub www.powiatgorlicki.pl w dziale “Jednostki organizacyjne”. Na marzec przewidziana jest Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie będzie można bliżej poznać szkoły.

Ostatnimi laty we wszystkich placówkach dokonano remontów budynków lub doposażono placówki w nowoczesne sprzęty i pomoce dydaktyczne. Szkoły posiadają wyposażenie sprzyjające efektywniejszej i przyjaznej nauce. Dzięki wykwalifikowanym nauczycielom uzyskiwane są dobre wyniki matur, uczniowie osiągają wysokie miejsca w olimpiadach czy też konkursach. Najlepsi za swoją efektywną naukę mogą uzyskać stypendia oraz zostają nagradzani na corocznych Galach Laureatów. Każda szkoła w powiecie pozyskuje unijne pieniądze, które przeznaczane są m.in na kursy, projekty edukacyjne, wyjazdy zagraniczne. Prawie wszędzie wykorzystuje się dzienniki elektroniczne dzięki którym rodzic może kontrolować na bieżąco oceny oraz nieobecności swojego dziecka.

Wszystkim przyszłym absolwentom szkół gimnazjalnych życzymy dokonania trafnego wyboru! 🙂

źródło: powiatgorlicki.pl
fot. archiwum (ilustracyjne)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy