Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Policjanci pokonali dziennikarzy

Autor: Paulina Wilczyńska
W minioną sobotę 8 marca, w Dniu Kobiet na hali sportowo-widowiskowej przy ZS nr 1 w Bobowej odbył się turniej charytatywny z udziałem samorządowców: burmistrzów i wójtów, dziennikarzy, policji oraz nauczycieli. Zebrane podczas zmagań sportowych datki, za pośrednictwem Caritas wesprą Ukrainę.

Towarzyska rywalizacja rozpoczęła się tuż po godzinie 10. Wśród składów drużyn można było zobaczyć m.in.: burmistrza Bobowej Wacława Ligęza, burmistrza Grybowa Piotra Piechnika, wójta Gminy Korzenna Leszek Skowron, wójta Gminy Łącko Janusz Klag, wójt gminy Moszczenica Jerzy Wałęga, policjanta st. asp. Wojciecha Karp, nauczycieli Zbigniewa Ligęza, Łukasza Kruczek, dyrektora ZS w Siedliskach Wiesława Job, dziennikarzy Macieja Wodzińskiego, Piotra Sekuła, Damiana Nowaka oraz Michała Niemaszyka.

Turniej przebiegał w bardzo towarzyskiej atmosferze. Dzięki sportowemu zacięciu zawodników nie brakowało nagłych zwrotów akcji.

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce – Policjanci
2 miejsce – Dziennikarze
3 miejsce – Nauczyciele
4 miejsce – Samorządowcy

Sędzią turnieju był Andrzej Sagan, prezes KS Bobowa oraz dyrektor ZEAS Bobowa.

Na trybunach można było zobaczyć nie tylko mieszkańców Gminy Bobowa ale także pracowników UM Bobowa, radnych oraz lokalnych działaczy. Kibicował m.in. przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Siedlarz, radny powiatowy Adam Urbanek, radny gminy Stanisław Tabiś, radna Maria Zarzycka, sekretarz Gminy Bobowa Zdzisława Iwaniec z rodziną, Ryszard Forczek.

Najważniejszym elementem była idea spotkania, związana z charytatywnym charakterem turnieju – mówi Wacław Ligęza burmistrz Bobowej. Środki, które zostały zebrane jako dobrowolne datki zostaną poprzez Caritas przekazane poszkodowanym osobom na Ukrainie. Drugą okazją do spotkania było nie dawno obchodzone pięciolecie odzyskania praw miejskich. Jest to także element związany z działaniami naszego samorządu czyli propagowaniem zdrowego i sportowego stylu życia. Myślę, że my jako samorządowcy mamy obowiązek by pokazać młodszym, że czasem trzeba wyjść z domu i prowadzić aktywny tryb życia. Stąd jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy do nas przyjechali: drużynom, instytucjom, które wydelegowały swoich zawodników i przedstawicieli. Tym bardziej, że brała udział drużyna dziennikarzy, policji, nauczycieli, wójtów, burmistrzów z powiatu gorlickiego a nawet sądeckiego. Jeśli my nie damy takiego przykładu to trudno mówić o tym żeby w jakiś sposób zachęcić innych. Turniej zaliczam do jak najbardziej udanych, odbył się w dobrej atmosferze sportowej. Składam gratulację dla zwycięzców ale w meczu liczyła się najbardziej walka fair – play, zabawa, która nie była określana wiekowo. Myślę, że będzie jeszcze okazja do rewanżu na boisku sportowym “Orlik”.  Zaprosimy wtedy parlamentarzystów i inne osoby, które też w jakiś sposób swoją obecnością podniosą jego rangę i wywoła to równie duże zainteresowanie. Postaramy się takie turnieje na stałe wpisały się kalendarz imprez organizowanych na terenie naszej gminy.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy