Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Niezwykły dzień otwarty Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej

Autor: Łukasz Augustyn
Motocykle, stanowiska fryzjerskie i informatyczne, występy zespołu muzycznego, gry z wykorzystaniem konsoli x-box, pokazy tańca oraz poczęstunki pysznymi pierniczkami promującymi szkołę. To tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja ZSZ na wczorajszy dzień otwarty dla gimnazjalistów z Bobowej i okolic.

Mimo iż do wakacji jeszcze czasu trochę zostało to jednak większość gimnazjalistów już dziś musi się dość dobrze zastanowić nad swoją dalszą drogą kształcenia. Aby im to ułatwić Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej przygotował dla uczniów gimnazjum nie lada niespodzianki podczas Dnia Otwartego placówki. W pierwszy dzień wiosny organizowane są co prawda Targi Szkół Średnich w Gorlicach, jednak ciężko by szkoły mogły pochwalić się w pełni swoim zapleczem edukacyjnym ze względu na trudności w transporcie stoisk.

Przyszli kandydaci do ZSZ w Bobowej przybyli m.in. z Łużnej, Stróż, Siołkowej, Pławnej, Lipnicy, Szalowej, Brzany, Siedlisk oraz samej Bobowej.

Wszystkim znane jest zapewne stwierdzenie: “nie samą nauką człowiek żyje”. Tak to prawda, dziś uczniowie wybierając następny poziom edukacji nie tylko zwracają uwagę na to co mogą się nauczyć w danej szkole ale również na to czy mogą rozwijać swoje hobby i pasje. Gimnazjaliści zwracają także uwagę na to czy zostaną odpowiednio przygotowani do zawodu lub czy uzyskają kwalifikacje. Potrzebom tym niewątpliwie może sprostać oferta opracowana przez Zespół Szkół Zawodowych w Bobowej a zaprezentowana wczoraj podczas dnia otwartego. Każdy przybyły uczeń trzeciej klasy gimnazjum mógł dokładnie zapoznać się z oferta edukacyjną, przyjrzeć się funkcjonowaniu szkoły oraz porozmawiać z obecnymi uczniami poszczególnych profili kształcenia.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stanowiska o profilach technik informatyk, technik pojazdów samochodowych oraz fryzjer.  Gimnazjaliści mogli także wziąć udział w konkursach i zabawach z nagrodami. Każdy z gości na pewno znalazł coś dla siebie, a wspaniała obsługa i piękne dziewczęta starały się urozmaicić ten wyjątkowy dzień.

 – Pomimo, że kilkanaście dni temu odbyły się w Gorlicach targi szkół średnich postanowiliśmy zorganizować dni otwarte również w naszej szkole. A to ze względu na to, że na targi nie mogliśmy zabrać ze sobą wielu części ciekawego wyposażenia naszej szkoły. Nic też nie zastąpi realnego zwiedzenia szkoły, żadna fotografia czy wideo. Dziś prezentujemy pięć stanowisk tematycznych. Znajdziemy na nich przeróżne pomoce naukowe, foldery, atrakcje, informacje na ten temat prezentowanych zawodów oraz niespodzianki jak na przykład motocykle na stanowisku samochodowym, rozebrane silniki samochodowe, czy tez funkcjonujące stanowisko fryzjerskie, gdzie można sobie na żywo zrobić dowolną fryzurę. Można zobaczyć jak rozlicza się PIT na stanowisku ekonomicznym. Oprócz tego na wystawionych planszach przybyli mogą zobaczyć jak w szkole funkcjonuje życie pozalekcyjne, a więc różne projekty, wycieczki, wyjazdy, praktyki zagraniczne. Wszystko to, co normalnie odbywa się w ciągu roku szkolnego.

Oprócz części edukacyjnie nie brakuje strefy rozrywki gdzie wystawione zostały konsole do gry oraz symulatory m.in. gry taneczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem. W między czasie występuje zespół muzyczny, który dwa razy w tym roku zaprezentował się w Gorlicach na różnych przeglądach. Oprócz tego prezentuje się grupa taneczna dziewcząt. Są również inne atrakcje jak konkurs dla gimnazjalistów na temat wiedzy o profilach nauczania naszego zespołu szkół – skomentował Janusz Średniawa opiekun Samorządu Szkolnego, jeden z organizatorów Dnia Otwartego bobowskiego Zespołu Szkół Zawodowych.

Ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Zawodowych w Bobowej przedstawia dyrektor szkoły, Barbara Wołkowicz: – W ofercie edukacyjnej w tym roku szkolnym na 2014/2015 kształcić chcemy w zawodach: technik informatyk, technik pojazdów samochodowych, technik ekonomista i technik usług fryzjerskich. Jeżeli chodzi o kierunki zawodowe to: mamy nową propozycję w zasadniczej szkole zawodowej w zawodzie: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych oraz dwie dotychczasowe propozycje, czyli sprzedawca, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Warto przypomnieć, że bobowski ZSZ to szkoła z ponad stuletnią tradycją. Obecna ofert na rok szkolny 2014/15 jest bardzo trafna, bowiem młodzież po jej ukończeniu uzyskuje kwalifikacje zawodowe ułatwiające znalezienie pracy w Polsce i zagranicą.  Jednocześnie młodzież ma szansę dalszego kształcenia na uczelniach wyższych. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, placówka będzie realizatorem programu Erasmus +. Planowane jest też rozszerzenie wcześniejszego projektu “Podróżowanie bez barier”.

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy