Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Fanfarami powitano obraz Miłosierdzia Bożego w parafii pw. Piotra i Pawła w Siedliskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiejszego popołudnia dobiegła końca peregrynacja obrazu oraz relikwii świętych w parafii w Siedliskach. Uroczystego powitania wizerunku Jezusa Miłosiernego dokonał biskup Jan Piotrowski w asyście ponad 20 księży oraz Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach.

Dla parafii w Siedliskach była to peregrynacja wyjątkowa spośród wszystkich w Diecezji Tarnowskiej wszystko za sprawą kanonizacji Jana Pawła II, która odbywała się tego samego dnia w Rzymie. To zaszczyt dla całej społeczności, że mogła gościć właśnie wtedy relikwie Świętego Papieża, a dokładniej fragmentu sutanny jaką miał na sobie Karol Wojtyła w czasie zamachu 13 maja 1981 roku.

– Nasza orkiestra grała oczywiście na uroczystościach przy kościele św. Mikołaja jak i św. Piotra i Pawła – mówi Mieczysław Podobiński z Orkiestry Dętej przy OSP w Siedliskach. – Powitanie obrazu rozpoczęliśmy odegraniem fanfar, podczas gdy strażacy miejscowej OSP wnosili obraz do świątyni wykonywaliśmy Pod Twoją Obronę.  Już w czasie Mszy Świętej odegraliśmy oczywiście Barkę, Abba Ojcze, wszystkie stałe części Mszy, utwór Jezu Ufam Tobie w specjalnym opracowaniu. Do uroczystości przeprowadziliśmy też kilka prób by wszystko wyszło jak najlepiej. Peregrynacja obrazu była wydarzeniem bezprecedensowym dla naszej miejscowości dlatego nie najmniejszego problemu zebrał się odpowiedni skład orkiestry. Nawiedzenie było wyjątkowe również dlatego że była to rocznica peregrynacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Sama wielkość obrazu Jezu Ufam Tobie i towarzysząca temu wyjątkowa atmosfera udzielała się bez wątpienia każdemu. W Mszy Świętej rozpoczynającej peregrynacje uczestniczył ksiądz biskup jak również 20 księży, którzy byli lub są związani z naszą parafią. Ogromna ilość parafian również robiła niesamowite wrażenie. 

Obraz został pożegnany przez wiernych z parafii w Siedliskach i został przetransportowany do Stróżnej.

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy