Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Niewielki jubileusz ale jakże wyjątkowy – 10 lecie ZSOiZ w Gromniku

Autor: Jakub Oślizło
Mowa tutaj o obchodach 10-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku, które odbyły się w piątek, 11 kwietnia br. w Kąśnej Dolnej w dworku Ignacego Paderewskiego. Na uroczystości pojawili się także przedstawiciele miasta i gminy Bobowa.

Wśród gości zaproszonych na galę obchodów 10 rocznicy powstania ZSOiZ im. Jana Pawła II w Gromniku znaleźli się: Roman Ciepiela – wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Mieczysław Kras – starosta powiatu tarnowskiego, Mirosław Banach – wicestarosta Tarnowski,  Zbigniew Karciński – przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego,  Bogdan Stasz – wójt gminy Gromnik, prof. Edmund Juśko – dyrektor wydziału Oświaty Promocji i Kultury Starostwa Powiatowego  w Tarnowie,  Zbigniew Ostrowski – emerytowany komendant miejski policji w Tarnowie, Robert Biernat – komendant miejski policji w Tarnowie, Tadeusz Sitko – komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, gen. Józef Jedynak – przyjaciel szkoły, Andrzej Sarata – prezes aeroklubu podhalańskiego.

Gminę Bobową reprezentowali: Adam Urbanek, dyrektor ZS nr 1 w Bobowej oraz radny powiatu gorlickiego, Stefan Libront lokalny przedsiębiorca właściciel firmy przewozowej Libropol oraz Mateusz Książkiewicz wydawca portalu Bobowa24.pl oraz Grybow24.pl.

Dyrektor ZSOiZ w Gromniku Wiesław Wójcik serdecznie podziękował wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do rozwoju tejże placówki, a następnie wręczył im pamiątkowe podziękowania.

Galę 10-lecia szkoły średniej z Gromnika uświetniły występy śpiewaczek operowych a także szkolnego koła teatralnego „Improwizacja”. Uczestnicy jubileuszu mogli także obejrzeć prezentacje, w której zostały wspomnianych 10 najważniejszych dat oraz osiągnięć dla społeczności uczniowskiej. Trzeba podkreślić, że mimo młodego jeszcze wieku placówki, szkoła z Gromnika odnosi znaczące w skali kraju oraz regionu sukcesy.

„To młoda szkoła, a 10 lat w porównaniu do szkół tarnowskich, które mają po 400 lat to wydaję się nie wiele – mówi Roman Ciepiela, wicemarszałek województwa Małopolskiego. Ale powiedziałem w czasie uroczystości ważne słowa: 10 lat i sukces, który ta szkoła odnosi to wymiar wartości tej szkoły. Kiedy powstawała nie było łatwo podjąć decyzję bo zbliża się niż demograficzny. To nie jest proste prowadzić w takich warunkach szkołę i wprowadzać nową szkołę, ta placówka znalazła sobie jednak doskonałe miejsce w systemie edukacji. Skoro ponad 200 osób przyjeżdża, szuka miejsca w internacie aby uczyć się w tej szkole i jest to szkoła z wyboru to jest to symboliczne potwierdzenie potrzeby istnienia tej szkoły. Zwłaszcza, że ma szczególny profil kształcenia – uczniowie i grono pedagogiczne współpracują z policją, wojskiem, strażą pożarną a więc z tymi służbami państwowymi, które stanowią o bezpieczeństwie kraju. Zespół Szkół w Gromniku nawiązuje do bardzo ważnych państwowych odniesień a z drugiej strony jest ciekawą ofertą dla młodych ludzi, którzy właśnie w taki sposób widzą swoją  przyszłość. Chcemy aby ta szkoła się rozwijała i  będziemy ją wspierać. Niedługo będzie realizowany projekt małopolskiej chmury edukacyjnej czyli takich rozwiązań technicznych, które pozwolą kontaktować się na odległość z uczelniami. Jeżeli ta szkoła już dzisiaj współpracuje z akademią  policyjną w Szczytnie to właśnie te nowe rozwiązania umożliwią im jeszcze lepsze kontakty niż do tej pory. Szczere gratulacje, które złożyłem przekładają się na również życzenia rozwoju w przyszłości a wiem, że tak będzie bo owoce 10 lat już dzisiaj są wyraźne.

O kilka słów poprosiliśmy także dyrektora ZSOiZ w Gromniku Wiesława Wójcika, który pełni funkcję od początku powstania szkoły: „Jest to wyjątkowa szkoła z całą skromnością, być może dlatego, że pomimo niżu demograficznego naszej placówce udaje się rozwijać i trwać.  Drugą moją dumą i satysfakcją jednocześnie są osiągnięcia uczniów, bo to oni dynamizują tą szkołę, a poprzez mniejsze czy też większe sukcesy reklamują. Trzeba pamiętać że żaden spot reklamowy, ulotka czy plakat nie będą miały takiego efektu jak zadowolenie absolwentów. Najważniejszymi osiągnięciami są konkursy policyjne w których uczniowie otrzymują indeksy do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, na dzień dzisiejszy jest ich czternaście. Kolejnym bardzo ważnym jest wygrana w konkursie na klasę policyjną roku. Wszystkie te osiągnięcia są potwierdzeniem pracy uczniów”

Dyrekcji, całemu gronu pedagogicznemu oraz społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II dziękujemy za ciepłe słowa podziękowań dla naszego portalu oraz dołączamy się licznych gratulacji jubileuszu!

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy