Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 23 października 2021

Pożar domu na Zaborówce

15.04.2014 || Kategorie: Straż pożarna, Wypadki, Łużna || Autor: Łukasz Augustyn

Dzisiaj (15 kwietnia br.) około godziny 19:00 dyspozytor Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach otrzymał zgłoszenie o płonącym budynku mieszkalnym w miejscowości Łużna przysiółek Zaborówka. Ze względu na realne zagrożenie zostały zadysponowane wszystkie okoliczne jednostki.

Po przyjeździe na miejsce strażacy zastali płonąca dobudówkę domu oraz więźbę dachową. Pożar najprawdopodobniej rozprzestrzenił się od części gospodarczej połączonej z mieszkalną, składowano w niej bowiem siano. Ze względu na wysokie zadymienie strażacy zdecydowali się o użyciu dmuchawy. Spaleniu uległa znaczna część dachu oraz część budynku. Strażacy prowadzą jeszcze czynności dogaszania oraz sprzątania miejsca pożaru.

Budynek opuściły wszelkie osoby, dzięki czemu nikt nie odniósł obrażeń. W akcji ratowniczo-gaśniczej udział brały m.in.: dwa zastępy OSP Szalowa , dwa OSP Łużna, po jednej z OSP Biesna oraz OSP Wola Łużańska a także strażacy z Państwowej Straży Pożarnej JRG w Gorlicach. Przy gaszeniu i usuwaniu szkód pracowało łącznie kilkudziesięciu strażaków.

Obecny był także zespół pogotowia ratunkowego, policja oraz pogotowie energetyczne.