Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

“Marionetka” wyróżniona w konkursie

Autor: Łukasz Augustyn
We wtorek 29 kwietnia 2014 roku odbyły się Powiatowe Eliminacje XXIX Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży „Bajdurek”. W przeglądzie zaprezentowało się wiele zespołów, pośród których znalazła się także grupa teatralna „Marionetka” z Siedlisk, nad którą opiekę sprawują Anna Motyka i Renata Rzepka.

Spektakle oceniało profesjonalne jury:
– Magdalena Rak- plastyk GCK;
– Włodzimierz Jasiński- aktor teatrów STU i Groteska w Krakowie;
– Jacek Milczanowski- reżyser, scenarzysta i aktor.

Wśród wielu prezentujących się teatrów najwyżej została oceniona „Marionetka” w składzie: Karolina Fryczek, Kamil Motyka, Jan Tarsa, Gabriela Rymek, Karolina Grzesiak, Kacper Semla, Magdalena Marszał, Gabriela Juruś, Wiktoria Fryczek, Emilia Bienias, Anna Sarkowicz, Izabela Motyka i Elżbieta Fryczek, plasując się tym samym na najwyższym stopniu podium.

Grupa z Zespołu Szkół w Siedliskach będzie reprezentowała nasz powiat na Etapie Wojewódzkim Festiwalu, który zostanie przeprowadzony w dniach 10-12 czerwca w Nowym Sączu.

Warto podkreślić, że w czternastoletniej historii „Marionetki” jest to już czwarta nominacja.  Zdobycie pierwszego miejsca uwieńczyło całoroczną aktywność i zaangażowanie młodzieży w pracę na rzecz grupy.

W tym roku szkolnym mogliśmy zobaczyć przygotowane przez tą drużynę spektakle: „Czerwony Kapturek”, „Kopciuszek” i wiele innych. Życzymy młodzieży z teatrzyku „Marionetka” sukcesów na etapie w Nowym Sączu, a
także owocnej pracy przy kolejnych przedsięwzięciach.

źródło: UG Bobowa
fot. UG Bobowa, własne

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy