Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

ZSOiZ w Gromniku otwarło drzwi dla gimnazjalistów!

Autor: Daniel Malski
Występy zespołu muzycznego, tańce integracyjne, pokaz musztry, scenki policyjne, akcja ratownicza, symulator lotów, szybowiec, salon fryzjerski, pawilon masażu i wiele innych- takie atrakcje mogli zobaczyć gimnazjaliści podczas tegorocznego Dnia Otwartego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku.

29 kwietnia 2014 roku po raz kolejny- cieszący się dużą popularnością ZSOiZ otworzył swoje podwoje dla trzecioklasistów, aby mogli poznać specyfikę szkoły „od kuchni”.

Punktualnie o 10.00 na hali sportowej miało miejsce symboliczne rozpoczęcie Dnia Otwartego i powitanie kandydatów przez Dyrektora Szkoły- Wiesława Wójcika. W dalszej części szkolny zespół wokalno-instrumentalny dał krótki koncert, podczas którego miejsce przed sceną wypełniały tańczące pary. Nie mogło także zabraknąć belgijki. Następnym punktem programu był pokaz musztry przygotowany przez uczniów klas lotniczej i policyjnej pod opieką Małgorzaty Namysłowski. Kolejno widzowie obejrzeli scenki o tematyce kryminalnej odegrane przez klasy policyjne, nad którymi czuwał Łukasz Bień- wykładowca Historii i Organizacji Policji. Potem swoje umiejętności zaprezentowała klasa ratownictwa medycznego, nad którą pieczę sprawuje Małgorzata Uchwat- pracownik pogotowia ratunkowego i nauczyciel przedmiotu Ratownictwo Medyczne. Hala sportowa stała się miejscem występu mażoretek, a także uczniowie mogli sprawdzić się na policyjnym torze przeszkód. W sali lustrzanej można było przetestować łączność radiową, a na dziedzińcu szkolnym na trzecioklasistów czekał samochód pożarniczy GBARt 2.5/16 z OSP KSRG Gromnik, przy którym odbywała się prezentacja programu pożarniczego.

Idąc szkolnymi korytarzami gimnazjaliści mogli odwiedzić sale prezentujące profile kształcenia. Pierwszy w kolejności był program lotniczy. Podczas jego prezentacji każdy odwiedzający mógł wykonać lot na symulatorze lotów. Dalej prezentował się Zasadnicza Szkoła Zawodowa, która także działa w ZSOiZ w Gromniku. Kolejnym programem, który chciał przyciągnąć uwagę gimnazjalistów był profil odnowy biologicznej. W tym pawilonie można było oddać się w ręce masażystek i w pełni się zrelaksować. Uczniowie odwiedzali klasę ratownictwa medycznego, gzie mogli nauczyć się obsługi defibrylatora (AED) i zapoznać się ze sprzętem ratowniczym, który jest na wyposażeniu szkoły, a z którego co dziennie korzystają wykwalifikowane służby ratownicze. Kolejną prezentację przygotowali nauczyciele i uczniowie profili przyrodniczych, a ich zakres obejmował doświadczenia z fizyki, chemii, biologii i geografii. Dużym zainteresowaniem wśród gości cieszyła się także wokanda sądowa, której przeprowadzenie powierzono uczniom klas II, a także szkolne koło Caritas. Specjalnie dla gimnazjalistów została także zorganizowana strzelnica.

Oprócz programów kształcenia podczas Dnia Otwartego swoją działalność promowały koła zainteresowań działające w szkole. Można było zobaczyć dorobek Koła Teatralnego „Improwizacja”, Koła Dziennikarskiego wraz z redakcją gazety „Na celowniku”, Koła Turystycznego, Koła Europejskiego.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku odwiedziło kilkaset osób m.in. z: Bobowej, Siedlisk koło Bobowej, Uścia Gorlickiego, Bytomia, Rzepiennika Strzyżewskiego i Biskupiego, Stróż, Pławnej, Ciężkowic, Chojnika, Tuchowa i wielu innych miejscowości.

Szkoła w Gromniku w roku szkolnym 2014/2015 oferuje nowy kierunek kształcenia a mianowicie profil siatkarski.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy