Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Drugi pożar tego samego budynku w Biesnej

Autor: Łukasz Augustyn
Wczoraj ok. godz. 23: 50 do dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Biesna. To już drugi pożar tego samego zabudowania w ciągu ostatniego tygodnia.

Kilka dni temu w tym samym budynku doszło do pożaru wozu drabiniastego wypełnionego sianem. Według wstępnych ustaleń ogień był wynikiem samozapalenia się wilgotnego jeszcze siana, dzięki szybkiej reakcji mieszkańców udało się uniknąć pożaru całego budynku (czytaj archiwum). Dzisiejszej nocy spalił się on jednak prawie doszczętnie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali bardzo rozwinięty pożar stodoły i budynku gospodarczego, który zbudowany był głównie z drewna. Akcję utrudniały płonące urządzenia rolnicze oraz zbiory siana i słomy, które znajdowały się w budynku. Spaleniu uległa cała więźba dachowa, drewniane elementy budynku oraz znajdujące się w stodole maszyny rolnicze i zbiory.  Strażacy musieli także zabezpieczyć znajdujący się w sąsiedztwie budynek mieszkalny.

Akcja trwała około trzech godzin, przyczyny pożaru na tą chwilę są nieznane. Na miejsce zdarzenia skierowano następujące jednostki w liczbach: 2 x PSP Gorlice, 2x OSP Łużna, 2x OSP Szalowa, OSP Biesna, OSP Bobowa, OSP Siedliska, OSP Dominikowice, OSP Biecz, OSP Racławice, pogotowie energetyczne oraz policję.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy