Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Oświadczenia majątkowe radnych gminy Bobowa (cz.1)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Jak co roku najczęściej w miesiącu czerwcu na stronach Biuletynu Informacji Publicznej gmin, miast oraz instytucji, w całej Polsce, pojawiają się wypełnione pod koniec kwietnia Oświadczenia Majątkowe osób, które pełnią funkcje publiczne czyli m.in. radnych, kierowników jednostek samorządu terytorialnego, włodarzy gmin i miast.

Podobnie jak rok temu w artykule Jak żyje się naszym radnym? (cz.1), przyglądniemy się dzisiaj dochodom, oszczędnościom oraz zadłużeniom jakie radni posiadają. W tabeli brak Stanisława Siedlarza jednak jego oświadczenie jak zawsze musi poddać analizie Wojewoda Małopolski, dlatego jego dochody będą zaprezentowana pod tabelą ale z lat 2011 i 2012.

Dieta radnego za rok 2013 wyniosła w Bobowej przeciętnie 5400zł, tylko nieliczni najczęściej wraz z piastowaniem funkcji przewodniczącego rady sołeckiej osiągnęli kwoty ok. 10 tysięcy złotych. Jednak dla porównania sprawdziliśmy diety w gminie Łużna i Ciężkowice, są tam średnio o tysiąc większe. Wysokość diety zależy także od ilości komisji w których pracuje radny oraz tego jaką funkcję w nich pełni.

Tabelkę można pobrać lub otworzyć w formacie PDF – kliknij tutaj.

oswiadczenia_majatkowe_radniBobowa_cz1_2014

Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Siedlarz w latach 2011 i 2012 otrzymał taką samą dietę w wysokości 15 600. Jego łączny dochód wyniósł 40165,24 roku 2012 i 38148,48 w roku wcześniejszym 2011. W dziale oszczędności zapisane było w obydwu latach nie dotyczy.

Już niebawem zapraszamy na kolejne części analiz oświadczeń majątkowych.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy