Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Przedszkole w Bobowej: Mamo Tato kocham Was! (FILM)

22.06.2014 Autor: Julia Ziomek
Tuż przed Bożym Ciałem, w środowe popołudnie na sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej odbył się jak co roku specjalny program artystyczny przygotowany przez dzieci z klas zerowych z okazji nadchodzącego Dnia Ojca i minionego Dnia Matki. Tym samym było to rodzinne świętowanie.

Jak wiadomo małe dzieci najbardziej potrafią wyrażać uczucia a najbardziej w stosunku do najbliższych. Z okazji nie dawno obchodzone Dnia Matki oraz nadchodzącego Dnia Ojca dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny by podziękować swoim rodzicom za trud wychowawczy i rodzicielską miłość.

W bardzo rozbudowanym programie artystycznym rodzice swoich pociech mogli zobaczyć i posłuchać: układu tanecznego poloneza, wierszy, piosenek śpiewanych przez solistów jak i większych grupach. Dla małych artystów nie lada wyzwaniem było wystąpić przed tak dużą zacną widownią. Mimo stresu i drobnych błędów publiczność nie tylko dobrze się bawiła ale również była dumna ze swoich pociech.

– Był to pierwszy publiczny występ maluchów dlatego przygotowania do niego trwały już od miesiąca – powiedziała naszemu portalowi Maria Ziomek, wychowawczyni jednej z klas zerowych. Każde dziecko miało w nim swój udział. Część dzieci recytowała wiersze, śpiewała lub tańczyła np. poloneza czy polkę. Pomimo chorób, które utrudniały przygotowania maluchom udało się sprostać zadaniu i olśnić rodziców. Niestety nie wszyscy rodzice mogli przybyć bowiem część pracuje za granicą lub delegacji, mimo to każdemu dziecku ktoś dopingował i oklaskiwał jego występ. Pociechy wyraziły swą miłość do rodziców nie tylko występem ale również wręczyły swoim wyjątkowym gościom laurki Super Rodzica oraz drobne słodkie upominki takie jak bukieciki żelkowe czy zapakowane niespodzianki. Dużym zaangażowaniem wykazali się  także rodzice oraz nauczyciele. Pani Patrycja Kruczek przygotowała grupę taneczną natomiast Panie Dorota Gorgosz , Barbara Potoczek , Justyna Urbanek i ja ćwiczyłyśmy z dziećmi początkowo w klasach a ostatnio na sali. Dzisiejszy występ pokazał ogromną pracę tych dzieci – kończy wychowawczyni.

Dzień Ojca i Matki skomentował także dyrektor szkoły Adam Urbanek, nie kryjąc podziwu dla najmłodszych: – Dzisiejsze występy były na bardzo wysokim poziomie. Co ważne wszyscy dopisali swą obecnością. Dzieci cieszyły się ze szczęścia rodziców, a rodzice byli dumni ze swych dzieci.

W razie niedostępności materiału prosimy odświeżyć stronę.

Fot: Natalia Kurek, Jakub Oślizło, Julia Ziomek

 

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)