Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uroczystość Bożego Ciała w Bobowej

Autor: Paulina Wilczyńska
Wczoraj ulicami Bobowej przeszła procesja wiernych ku czci Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jak co roku wiele osób wybrało Mszę Święta o godzinie dziewiątej by wspólnie z innymi dać wyraz wiary w Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Uroczystość Najświętszego Serca i Krwi Pańskiej to popularnie zwane Boże Ciało – tłumaczy ks. Tomasz Gołąbek, bobowski wikariusz. – Jak co roku wierni wyruszyli w procesji z ul. Długoszowskich na ul. Pławienką. Procesja zakończyła się przemarszem przez ul. Słonecznikową. Zarówno pogoda jak i ludzie dopisali, a co najważniejsze oddali cześć  Jezusowi Eucharystycznemu.

Wierni pokłonili się przed czterema ołtarzami, które symbolizują cztery wybrane z Biblii ewangelie. W procesji uczestniczyły dzieci: dziewczynki sypiące płatki kwiatów oraz chłopcy którzy dzwonkami sygnalizowali przejście monstrancji. Jak co roku nie zabrakło kobiet niosących feretrony oraz mężczyzn dzierżących dzielnie sztandary. Religijny przemarsz uświetniła grająca orkiestra dęta przy OSP Bobowa, natomiast w czasie uroczystej liturgii zaprezentował się chór parafialny.

fot. Paulina Wilczyńska

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy