Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Groźny wypadek na drodze gminnej

Autor: Łukasz Augustyn
Wczoraj ( tj. 03.07.br) w godzinach wieczorny ok godz. 19:00 w miejscowości Stróże a dokładniej okolicach BARTNIKA doszło do kolizji drogowej na drodze gminnej. W zdarzeniu udział brały dwa samochody osobowe. Jedna z osób została przewieziona do szpitala.

O godz. 19:22 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu wpłynęło zawiadomienie od druhów z OSP Stróże o zdarzeniu drogowych w miejscowości Stróże na drodze gminnej w okolicy Pasieki oraz Muzeum Pszczelarstwa BARTNIK.

– W zdarzeniu udział wzięły dwa pojazdy Nissan Almera oraz Mercedes – mówi bryg. mgr inż. Marian MARSZAŁEK z Komendy Miejskiej PSP w Nowym Sączu. – Droga była całkowicie zablokowana. Kierowcy opuścili swoje pojazdy o własnych siłach przez przybyciem jednostek straży pożarnych. Jeden z kierowców uskarżał się na ból w klatce piersiowej w związku z powyższym na miejsce zdarzenia zadysponowany został również zespół ratownictwa medycznego. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów, sorbowaniu wyciekłych płynów eksploatacyjnych i odsunięciu pojazdów na pobocza w celu odblokowania drogi. Z otrzymanych informacji poszkodowany został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W akcji udział brały jednostki OSP Stróże i JRG Nowy Sącz po jednym zastępie.

Na miejscu pracowali również policjanci z Komisariatu w Grybowie.

źródło: PSP Nowy Sącz
fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy