Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Święcenie pojazdów – święto patrona kierowców i podróżnych

Autor: Mateusz Książkiewicz
W minioną niedzielę w parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej po sumie sprawowanej o godzinie 11.30 ks. Bogdan Florek przeszedł ulicami przylegającymi do kościoła by poświęcić pojazdy, którymi przybyli wierni do kościoła. Wszystko za sprawą obchodzonego kilka dni temu wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców oraz podróżnych.

– Św. Krzysztof jest przedstawiany jako ten, który nosi Dzieciątko Jezus – mówi w krótkim wywiadzie dla naszego portalu bobowa24.pl wikariusz ks. Bogdan Florek. My przemieszczamy się samochodami, rowerami, motocyklami, statkami, samolotami i właśnie jak św. Krzysztof pomagał przemieszczać się Jezusowi tak prosimy aby ten wyjątkowy święty pomagał nam bezpiecznie podróżować po drogach, w powietrzu, na lądzie, na morzu.
Ponieważ  piątek jest dniem pracy a w niedziele może więcej pojazdów przyjechać aby je tutaj poświęcić zdecydowaliśmy się przełożyć o kilka dni obrzęd. Warto przypomnieć jednak, że samo błogosławieństwo pojazdów nie musi odbywać się w dniu św. Krzysztofa. Każdy kto zakupuje samochód powinien ten pojazd poświęcić, można tego dokonać w ciągu roku. Są osoby które przyjeżdżają i proszą o poświęcenie nabytego pojazdu, po to właśnie by patron kierowców i podróżnych prowadził je bezpiecznie do pracy, na wypoczynek, czy też innego docelowego miejsca.

fot. Michał Niemaszyk

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy