Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nowy blask bobowskiego stadionu już niebawem! (TV)

16.08.2014 Autor: Łukasz Augustyn
Stan techniczny stadionu w Bobowej pozostawiał wiele do życzenia: stare poniszczone drewniane ławki, nierówna murawa, zardzewiałe elementy metalowe, kiepskie zaplecze to tylko niektóre z najgorszych punktów obiektu. Sytuacja ta zmieni się niebawem ponieważ gmina Bobowa ogłosiła kilka dni temu przetarg na wykonanie przebudowy stadionu - inwestycji wartej około 2,5 miliona złotych.

Tuż po zakończeniu rozgrywek na stadion w Bobowej wkroczył wykonawca trybun, na które środki pozyskano w Lokalnej Grupie Działania BESKID GORLICKI. Pomimo, że była to tylko część prac jakie powinny zostać wykonane przy obiekcie sportowym to i tak radość osób korzystających z niego była spora. Nie dawno udało nam się dotrzeć do informacji z których wynikało że burmistrzowi Bobowej udało się uzyskać środki na generalny remont stadionu. Wieść ta została nam przez niego potwierdzona, jeszcze w tym roku ruszy przebudowa a zakończy się zgodnie z przetargiem najpóźniej 30 sierpnia 2015 roku.

W ramach zamówienia przewiduje się wykonanie m.in.: boiska wielofunkcyjnego trawiastego, rozbiegu do rzutu oszczepem, rozbiegu do skoku wzwyż, rozbiegu do skoku w dal, rzutni do pchnięcia kulą, wykonanie piłkochwytów, ogrodzenie ternu, wyposażenie boisk sportowych, wykonanie dojścia z kostki brukowej, odwodnienie bieżni oraz odprowadzenie wód a także bieżnia 4-torowa.
Po przebudowie stadion w Bobowej ma szanse być jednym z najnowocześniejszych obiektów sportowych w okolicy.

– Samorząd ma na celu podejmowanie takich działań, które będą prowadzić do tego by ciągle coś poprawiać, polepszać, budować i modernizować – komentuje Wacław Ligęza Burmistrz Bobowej. – Tak się stało właśnie w przypadku przebudowy stadionu. W pierwszym etapie ujęliśmy rzeczywiście to co było w najgorszym stanie czyli trybuny którymi były drewniane ławki. Korzystało z nich wielu mieszkańców oraz gości przybywających obejrzeć mecze, a ich stan mógł nieść pewne niebezpieczeństwo. Dlatego też w pierwszej kolejności będą wykonane trybuny z prawdziwego zdarzenia, zgodnie ze sztuką budowlaną. Będą to estetyczne miejsca do siedzenia i przede wszystkim bezpieczne. Prace są w trakcie realizacji i myślę w najbliższym czasie zostaną ukończone. Natomiast troszkę gorzej było z pozostałą częścią stadionu ponieważ tutaj już powierzchnia, zakres tych prac jest większa. Powiem, że wartość kosztorysowa modernizacji tego obiektu będzie na poziomie 2,5 mln złotych, jest to duża kwota jak na możliwości naszego samorządu ale ta modernizacja musi być wykonana ponieważ stadion tego wymaga. Obiekt nie jest w najlepszym stanie technicznym. Przynajmniej od 50-60 lat tutaj nikt nie czynił tutaj jakiś nakładów finansowych. Podjąłem decyzję wspólnie z radnymi żeby wykonać projekt stadionu już po powodzi, która miała miejsce w 2010 roku i wywoła spore zniszczenia związane z obiektem. Co prawda płyta boiska jest w dobrym stanie i piłkarze tutaj grają. Odbywają się również tutaj zawody ale chciałbym aby można było na nowym stadionie prowadzić zajęcia dzieci i młodzieży chociażby z lekkiej atletyki a do tego powinny być dobre warunki. Stąd też nowy projekt zakłada, że zostanie utworzone miejsce do uprawiania dyscyplin takich jak rzut oszczepem, pchnięcie kulą, skok w dal, skok wzwyż i oczywiście całkowita przebudowa bieżni, która będzie z poliuretanu. Będzie też zapasowe boisko treningowe dla piłkarzy, aby główną murawę oszczędzić w warunkach szczególnie trudnych, kiedy sezon ma się rozpoczynać. Myślę że stadion po przebudowie będzie dobrą wizytówką naszego miasta, tym bardziej że przyjeżdża do nas tyle osób związanych ze sportem. Otrzymaliśmy dofinansowanie w proporcjach 50:50, w tym roku będzie wykonana część prac, w przyszłym reszta.

 

Poniżej zdjęcia obecnego stanu stadionu oraz plan przebudowy.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)