Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pracowite wakacje strażaków z PSP Gorlice

Autor: Łukasz Augustyn
Dwumiesięczny okres urlopowy już na nami, uczniowie w szkołach. Czas wypoczynku dla nas, był czasem wzmożonej pracy strażaków zawodowych jak również ochotników. Tylko od początku lipca do końca sierpnia straż interweniowała w naszym terenie kilkaset razy.


Podczas dwóch miesięcy wakacji gorliccy strażacy wyjeżdżali z bazy aż 495 razy z czego 471 razy alarmowani byli do miejscowych zagrożeń, 20 razy uczestniczyli w gaszeniu pożarów i 4 razy wyjeżdżali do alarmów fałszywych. Porównując z rokiem ubiegłym w analogicznym okresie czasu zdarzeń tych było 253. Najwięcej interwencji bo aż 205 było związane z usuwaniem skutków gwałtownych opadów deszczu, kolejnym zagrożeniem do którego bardzo często wyjeżdżali strażacy były szerszenie i osy zagrażające mieszkańcom takich interwencji było 154. Silny wiatr w 41 przypadkach przyczynił się do działań ratowniczych a powodem były powalone drzewa i uszkodzone dachy. Gdyby zliczyć wszystkie raporty we wszystkich akcjach ratowniczo gaśniczych jakie miały miejsce w tym czasie, brało udział 681 samochodów pożarniczych i 3117 strażaków.

W miesiącu lipcu i sierpniu Komenda Powiatowa PSP w Gorlicach wraz z Gorlickim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym zorganizowała trzy szkolenia dla strażaków ratowników OSP z zakresu działań przeciwpowodziowych oraz ratownictwa na wodach. Szkolenie ukończyło 104 strażaków.

żródło: PSP Gorlice

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy