Seniorzy KS Bobowa rozgromili wicelidera

Autor: Jakub Oślizło
W niedzielne popołudnie KS Bobowa podejmowało na własnym stadionie wicelidera tabeli drużynę LKS Zagórzany. Po dosyć wyrównanym początku przyszedł czas na bramki, których nie brakowało. Bobowianie wygrali spotkanie wynikiem 4:2.

Być może wpływ na takie zakończenie miał sędzia, który interweniował w kilku sytuacjach karząc zawodników żółtymi kartkami. Jeden z zawodników LKS Zagórzany dostał takową podwójnie przez co opuścił boisko.

Pierwszą bramkę dla KS Bobowa zdobył Krzysztof Flądro po dośrodkowaniu w pole karne w 15 minucie a strzał dokonał z główki. Kolejnym piłkarzem który wpisał się na listę strzelców był Damian Świątański, który pokonał bramkarza w 43 min i umocnił wynik przed przerwą. Po powrocie na plac gry, w 47 min padł kolejny gol tym razem dokonał tego napastnik Marek Magiera, który wyszedł na pozycje sam na sam z bramkarzem i nawet nie próbował zmarnować takiej okazji. Zawodnicy LKS Zagórzany zdołali strzelić tylko dwie bramki z czego jedna była z rzutu wolnego a druga jak twierdzą bobowianie z niesłusznie podyktowanego rzutu karnego.

Ostatecznie wynik meczu ustalił w 59 min kapitan KS-u Piotr Budzyn uderzając piłkę, która lobowała bramkarza a następnie znalazła się w siatce. Przeciwnicy z Zagórzan próbowali jeszcze stawarzać sytuacje mimo to kończyły się wyłącznie niepowodzeniem.