Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zacni jubilaci Złotych Godów odznaczeni przez Prezydenta RP (TV)

13.11.2014 Autor: Łukasz Augustyn
W połowie października 2014 roku w przepięknym Dworku Długoszowskich w Bobowej, w którym obecnie mieści się szkoła muzyczna I stopnia odbyła się uroczystość wręczenia medali przyznanych przez prezydenta Rzeczpospolitej Polski za długoletnie pożycie małżeńskie. Wyróżnionych zostało aż osiemnaście par.

Uroczystość rozpoczęła tradycyjnie Msza Święta w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, którą odprawił w intencji jubilatów proboszcz parafii ks. Marian Jedynak. Udział w niej wzięli także: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Siedlarz, Zastępca kierownika USC Agata Wrona, Sekretarz Gminy Zdzisława Iwaniec. Po błogosławieństwie wszyscy udali się do zabytkowego dworku, w którym odbyła się dalsza część jubileuszu Złotych Godów.

Kilka słów do zebranych par powiedział burmistrz Bobowej oraz przewodnicy Rady Miejskiej, który dodatkowo wykonał piosenkę dedykowaną zacnym jubilatom. Oprócz odznak nadanych przez Prezydenta RP małżonkowie otrzymali drobne upominki oraz kwiaty.

Wśród odznaczonych byli, za 50 lat pożycia małżeńskiego:

1. Klara i Jerzy Goleńcowie
2. Dominika i Jan Gryzłowie
3. Stanisława i Stanisław Gryzłowie
4. Jadwiga i Stefan Ligęzowscy
5. Helena i Marian Matusikowie
6. Maria i Augustyn Motykowie
7. Barbara i Stefan Muchowie
8. Walentyna i Jana Muchowie
9. Władysława i Kazimierz Szczepankowie
10. Anna i Jan Święchowie
11. Helena i Jan Święsowie
12. Helena i Stanisław Tabisiowie
13. Zofia i Adam Taraskowie
14. Krystyna i Józef Witusikowie
15. Genowefa i Józef Ziębowie

za 60 lat pożycia małżeńskiego:
1. Teresa i Stanisław Boguszowie
2. Irena i Jan Magierowie

Jubileusz aż 65-lat pożycia małżeńskiego obchodzili natomiast państwo Klementyna i Władysława Śliwa. Po wręczeniu medali zebrani mogli wysłuchać pięknego koncertu w wykonaniu nauczycieli szkoły muzycznej, dyrektora Roberta Gryzika oraz jednego z uczniów, który grał na saksofonie. Dobór repertuaru spowodował, że nie jednemu z jubilatów zakręciła się łezka.

 – Uroczystość ta jest niezbędna i z racji wielkiego szacunku i uznania za dokonania dla tych osób, które obchodzą ten piękny jubileusz pięćdziesięciu, sześćdziesięciu, czy sześćdziesięciu pięciu lat pożycia małżeńskiego – mówi burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. Należą się najwyższe słowa uznania i podziękowania dla nich. Dzisiaj jest okazja, żeby wspólnie pomodlić się, bo uroczystość rozpoczyna się jak co roku Mszą Świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. Następnie jest spotkanie mające miejsce po raz pierwszy właściwie w szkole muzycznej pierwszego stopnia w Bobowej. Budynku tak ważnym dla historii naszego miasta, w dworze Długoszowskich. Chcemy, żeby ten budynek był wykorzystywany właśnie na tego typu okazje. Z racji wielkiego uznania i szacunku dla tych par myślę, że w kolejnych latach ta uroczystość też będzie się tutaj odbywać. W tym roku jubileusz pięćdziesięciolecia obchodzi piętnaście par. Jeżeli chodzi o diamentowe gody to dwie pary a jeżeli chodzi o żelazne gody to jedna para. Myślę, że prawie wszyscy dopisali trzeba powiedzieć z małymi wyjątkami, bo nie wszystkim niestety to zdrowie do końca dopisało. Ale trzeba powiedzieć, że jubilaci byli bardzo pogodni, pozytywnie nastawieni, była okazja wymienić pewne zdania, doświadczenia, mogli także podzielić się swoimi opiniami. Jest to przede wszystkim dobra okazja aby się mogli zintegrować, poczuć docenionymi. Ze strony Urzędu Miejskiego w Bobowej zawsze staramy się skierować te słowa podziękowania, słowa szacunku, uznania za wkład jaki włożyli wszyscy jubilaci w środowisko w którym żyją. Poświęcając się swojej rodzinie, budując domy, zapewniając byt rodzinie, następnie za dbałość o wnuki, często i prawnuki. Myślę, że to jest podniosła uroczystość, która powinna być kontynuowana i ja z wielkim zawsze szacunkiem i uznaniem odnoszę się do nich osobiście w nich uczestnicząc. Nie wyobrażam sobie inaczej – kończy burmistrz.

Na koniec uroczystości zebrani wznieśli toast jubilatów oraz pokrojono specjalnie przygotowany na tą okazję tort. Wszystkim parom gratulujemy i życzymy wielu jeszcze kolejnych lat w zdrowiu i sile.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego oraz poniższej galerii zdjęć.

fot. Mateusz Książkiewicz

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)