Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Jedna osoba ranna w wyniku zderzenia czołowego na ulicy Węgierskiej

Autor: Mateusz Książkiewicz
Wczoraj w godzinach porannych na drodze wojewódzkiej nr 981 (Tarnów-Krynica) doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia czołowo dwóch pojazdów - Fiata Bravo oraz Audi 80. Kierującą fiatem pogotowie zabrało do szpitala.

Informacji o kolizji udzielił nam rzecznik gorlickiej policji asp. Grzegorz Szczepanek: – Kolizja miała miejsce 8 grudnia, o godzinie 8.35 na ulicy Węgierskiej w Bobowej. Kierujący samochodem Audi 80, mieszkaniec Jankowej nie dostosował  prędkości do warunków drogowych doprowadzając do czołowego zderzenia z Fiatem Bravo, którym kierowała również mieszkanka Jankowej. Obecny na miejscu zdarzenia zespół pogotowia ratunkowego zabrał kobietę do szpitala, jednak badania nie wykazały obrażeń. Przeprowadzone badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazały, że kierowcy byli trzeźwi. Mężczyzna, który spowodował kolizje został ukarany mandatem karnym kredytowanym w wysokości 400zł.

W usuwaniu płynów jakie wyciekły z pojazdów pomogli strażacy z PSP Gorlice oraz OSP Bobowa, posypując drogę sorbentem. Droga wojewódzka była nieprzejezdna przez około dwie godziny, mniejsze pojazdy kierowano na objazdy drogami gminnymi.

Pogoda jaka towarzyszy nam w ostatnich dniach, a zwłaszcza temperatura bliska zeru powoduje, że na drogach powstaje cienka niewidoczna warstwa lodu dlatego też apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o bezpieczną jazdę.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy