Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Śmiertelne potrącenie pieszego w Siedliskach

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiaj w Siedliskach (tj. 9 grudnia br.) na łączniku dróg wojewódzkich nr 981 i 977 (Bobowa-Siedliska) doszło do wypadku drogowego z udziałem pieszego. Siła uderzenia była na tyle duża, że około 70-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Według relacji świadków srebrne BMW jadące od Bobowej mniej więcej w połowie drogi uderzyło pieszego. Siła uderzenia mogła być duża, ponieważ okulary ofiary leżały kilkadziesiąt metrów od ciała. Spore są także uszkodzenia pojazdu. Samochodem kierował młody mężczyzna, mieszkaniec Siedlisk. Badanie trzeźwości przeprowadzone przez policjantów nie wykazało w jego organizmie alkoholu. Przybyłe na miejsce pogotowie, stwierdziło zgon pieszego.

Wypadek miał miejsce poza terenem zabudowanym a potrącony mężczyzna nie posiadał najprawdopodobniej żadnych odblasków. Był ubrany w ciemno-szare ubranie. Obecnie droga jest zablokowana, a na objazdy kierują druhowie OSP Bobowa. Ustalaniem przyczyn wypadku zajmie się grupa dochodzeniowo-śledcza oraz prokurator, który jest już obecny w Siedliskach.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy