Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 28 lipca 2021

Aura dała się we znaki kierowcom

08.01.2015 || Kategorie: Policja, Region, Wypadki || Autor: Łukasz Augustyn

Nagła zmiana pogody oraz chwila nieuwagi przyczyniły się ostatnio do dwóch zdarzeń drogowych na terenie gminy Łużna. Na szczęście nikomu nic się nie stało, straty dotyczą tylko porozbijanych samochodów.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w poniedziałkowe popołudnie, 5 stycznia br. w miejscowości Łużna gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów.

„Piątego stycznia o godz. 15: 30 w miejscowości Łużna miało miejsce zdarzenie drogowe podczas manewru wymijania – mówi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik prasowy KPP w Gorlicach. Kierujący Volkswagen Golfem, mieszkaniec Łużnej nie zachował odpowiedniego odstępu podczas wymijania i doprowadził do zderzenia z samochodem Opel Astra, którym również kierowała mieszkanka Łużnej. W wyniku kolizji nikt nie odniósł obrażeń, kierujący obu pojazdów byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.”

Do drugiego zdarzenia doszło natomiast dzisiaj (tj. 8 stycznia br.) w godzinach porannych przed przejazdem kolejowym w Mszance jadąc od strony Gorlic. Kierujący Skodą Fabią jadąc po śliskiej nawierzchni oraz śniegu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przystanku. Na pozór zdarzenie nie wyglądało poważnie, lecz po usunięciu pojazdu widać było, że przystanek został dość znacznie uszkodzony.

fot. Tomasz Stasiowski (haloGORLICE)