Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa wygrywa po raz drugi z GKPS Gorlice!

Autor: Łukasz Augustyn
W minioną niedziele na hali widowiskowo-sportowej przy ZS nr 1 w Bobowej odbyły się derby powiatu gorlickiego w siatkówce juniorów. Naprzeciw siebie stanęli zawodnicy LKS Bobowa i GKPS Gorlice. Mecz był jedną z atrakcji bobowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbywał się na rynku.

Spotkanie było swoistą batalią o tytuł najlepszego zespoły w powiecie gorlickim. Wyrównana gra oraz duży zapał siatkarzy przełożył się na bardzo ciekawe widowisko a w efekcie pięciosetowy mecz. Dobrze zagrywane piłki, drobne błędy po obu stronach bardzo wyraźnie wpływały na punktację, która przez całe spotkanie była bardzo wyrównana. Niedzielne zmagania między LKS Bobowa GKPS Gorlice były ostatnim meczem rundy eliminacyjnej ligi wojewódzkiej juniorów. Bobowianie pokonali GKPS Gorlice 3: 2 w setach do -23, 24, 14, -18, 8, tym samym wygrali w grupie A i będą gospodarzami finału wojewódzkiego na początku lutego.

LKS Bobowa grał w składzie : Tubek Michał ( 19 ), Popardowski Jakub ( 22 ), Zięba Wojciech ( 3 ), Gryzło Przemysław ( 12 ), Molendowicz Jakub ( 13 ), Kubisz Karol ( 1 ), Babicz Mateusz – libero, Domin Maciej, Mucha Krzysztof, Turek Paweł, Rysiewicz Mikołaj, Kosiek Jakub, trener Popardowski Paweł.

„ Mecz był bardzo istotny dla układu, nasz zespół okazał się lepszy i bardziej wytrzymał presję tego spotkania. Wygraliśmy 3: 2 dzięki temu zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie. Dzięki temu będziemy organizatorami w grupie A finału wojewódzkiego na początku lutego. Dla kibiców myślę, że mecz mógł się podobać, spotkanie było na dobrym poziomie, widać było walkę o każda piłkę, oba zespoły prezentowały się dobrze jak to na derbach zaangażowanie po obu stronach było duże. Równocześnie chcieliśmy się również włączyć w imprezy, które towarzyszyły temu szczytnemu celowi, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i myślę, że to też miało swoje znaczenie.” – skomentował spotkanie Paweł Popardowski trener LKS Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy