Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Ciepła atmosfera sylwestrowej zabawy na rynku w Bobowej

Autor: Łukasz Augustyn
Możliwości na spędzenie wyjątkowej, sylwestrowej nocy było wiele. Spora część osób postanowiła Nowy Rok powitać przed telewizorem w rodzinnym gronie, znaczny procent społeczeństwa wybrał się na przygotowane bale i zabawy a mimo to duża grupa mieszkańców spotkała się na bobowskim rynku by wspólnie dzielić się radością.

Na zaproszenie burmistrza Wacława Ligęzy do zabawy Sylwestrowej na Rynku w Bobowej odpowiedzieli chętnie przybyli mieszkańcy. Świętowanie tej wyjątkowej nocy rozpoczęło się od już od godziny 21. W organizacji wydarzenia pomogli pracownicy Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa na czele z dyrektor Jadwigą Bryndal. Nawet kilkustopniowy mróz nie przeszkodził w miłej i radosnej atmosferze imprezy. Przybyli na rynek mogli wziąć udział w zabawie tanecznej przy muzyce biesiadnej, o którą zadbał Tomasz Tabaszewski oraz muzyce elektronicznej za sprawą DJ Ian- Davecor.

Wraz z upływem czasu i zbliżającej się godziny 0.00 na rynku pojawiało się coraz więcej osób. Każdy z gości mógł skorzystać z rozgrzewającego grzańca. Kilka minut przed północą głos zabrał burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, który złożył wszystkim mieszkańcom życzenia noworoczne a gdy tylko odliczono ostatnie sekundy starego roku w niebo wystrzelił fantastyczny, wielokolorowy pokaz pirotechniczny.  Jak widać tego typu inicjatywy cieszą się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Jest to okazja by porozmawiać i wspólnie podzielić się troskami jak i radościami. Przypomnijmy rok temu nasze miasto świętowało 5-letnią rocznicą odzyskania Praw Miejskich (zerknijcie do Archiwum)

„Po raz kolejny na bobowskim rynku odbywa się zabawa sylwestrowa, myślę że udana, ponieważ dopisali mieszkańcy jak i goście – skomentował Wacław Ligęza burmistrz Bobowej. Jest to alternatywna dla zorganizowanych form zabaw sylwestrowych. Można się tutaj spotkać, porozmawiać, zintegrować i tak też było. Wszyscy składali sobie noworoczne życzenia, była to także okazja bym mógł  skierować je do wszystkich mieszkańców. Głównym punktem imprezy był pokaz sztucznych ogni, które pięknie wyglądały na naszym bobowskim niebie. Wzbudziły też spory aplauz i wielkie zadowolenie mieszkańców. Bardzo się cieszę, że tak licznie dopisali mieszkańcy, a impreza dobrze wyszła. Za Państwa pośrednictwem wszystkim życzę przede wszystkim pomyślności, żeby ten rok był rokiem dobrym, żeby każdy mógł zrealizować swoje zamierzenia i to zarówno w sferze osobistej jak i zawodowej. Młodym życzyłem i życzę, aby znaleźli pracę, bo to dla nich jest największym problemem. Żeby zostawali w naszej gminie, w Bobowej aby tutaj mogli zaplanować tutaj swoje życie i tutaj funkcjonować.”

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy