Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gołębie z gminy Bobowa obecne na 65. Ogólnopolskiej Wystawie Gołębi Pocztowych w Kielcach

Autor: Mateusz Książkiewicz
Od 9 do 11 stycznia w Kielcach odbywała się 65. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych połączona z Międzynarodowymi Targami Gołębi. Na wydarzenie przybyło około piętnaście tysięcy widzów. Pośród 1640 gołębi z całej Polski oraz kilku europejskich krajów znalazły się także gołębie należące do członków Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcji Bobowa.

Targi w Kielcach są obecnie najważniejszą imprezą dla hodowców gołębi pocztowych w Polsce. W tym roku halę odwiedziły prawdziwie tłumy, które obecne były przez cały weekend. Przybyli głównie hodowcy, którzy nie tylko chcieli się spotkać i pokazać swoje gołębie ale także podzielić doświadczeniem czy też dokonać zakupów związanych z prowadzoną przez nich pasją. Organizatorem był Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych oraz Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych – Okręg Kielce. Wśród wystawców oprócz krajowych byli obecni także Niemcy, Belgowie, Holendrzy oraz Czesi.

Podczas wystawy i targów odbyły się także konferencje m.in. lekarz weterynarii Ryszard Chorąży, specjalista chorób drobiu i ptaków ozdobnych z Oddziału Zachodniopomorskiego Centrum Zdrowia Gołębi wygłosił wykład na temat wspomagania farmakologicznego treningów i lotów gołębi pocztowych, o problemie wzrastającej lekooporności antybiotyków i wykorzystania nowoczesnego ziołolecznictwa jako alternatywy przybliżył natomiast lekarz weterynarii Mariusz Krawczyński z Oddziału Mazowieckiego Centrum Zdrowia Gołębi.

Spośród prawie dwóch tysięcy gołębi, sędziowie wybrali reprezentacje Polski składającą się z 41 ptaków na 34. Olimpiadę Gołębi Pocztowych w Budapeszcie. Wśród szczęśliwców, którzy pojachali wraz ze swymi okazami do Budapesztu znaleźli się Marcin Pacho, Jan Puto z okręgu Nowy Sącz. Jak udało nam się dowiedzieć zdobyli tam srebro i złoto. Serdecznie gratulujemy, a hodowcom z Sekcji Bobowa życzymy by w latach następnych udało się zdobyć podobne nagrody i wyróżnienia.

W Kielcach zaprezentowały się gołębie: Jerzego Nalepki, Forczka Oliwera, Pawlak Natalii i Pawła, Stanek Marcina, Maciaszek M. i K.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy