Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Finały Wojewódzkie Siatkówki Juniorów: LKS Bobowa ostatnia, GKPS Gorlice ze srebrem!

Autor: Jakub Oślizło
W miniony weekend (6-8 luty br) w hali przy Zespole Szkół nr.1 w Bobowej zorganizowane zostały finały wojewódzkie juniorów w siatkówce. Zawody trwały 3 dni a dzięki nim została wyłoniona najlepsza drużyna siatkarska w Małopolsce w kategorii junior. Turniej przysporzył wiele emocji a mecze były rozgrywane na wysokim siatkarskim poziomie.

Drużyny przybyłe na finały zostały podzielone na dwie grupy, w których toczyła się walka o wyjście do półfinałów a następnie finału. W pierwszej grupie znalazły się drużyny: LKS Bobowa, GKPS Gorlice i WKS Wawel Kraków natomiast w drugiej: UMKS Kęczanin Kęty, Sokół Tarnów oraz Dalin Myślenice. Do półfinału dostały się drużyny GKPS Gorlice, WKS Wawel Kraków, Dalin Myślenice oraz UMKS Kęczanin Kęty. Na tym etapie Krakowianie ulegli 3:2 Kęczaninowi a Gorlice nie dały szans rywalowi z Myślenic kończąc fazę półfinałów wynikiem 3:1. Ostatecznie do finału awansowali Gorliczanie i UMKS Kęczanin Kęty. Mecze finałowe zostały rozegrano w niedzielę. Bardzo dobrze spisująca się drużyna z Kęt nie pozostawiła suchej nitki na naszych sąsiadach z Gorlic wygrywając 3:0 całe spotkanie i jednocześnie cały turniej zapewniając sobie tytuł mistrza małopolski juniorów. Bobowianie zajęli ostatnie VI miejsce.

Najlepszym zawodnikom finałów zostały wręczone nagrody indywidualne ufundowane przez burmistrza miasta Bobowa Wacława Ligęzę. Najlepszy przyjmujący – Druzgała Wojciech (Dalin Myslenice), najlepszy blokujący – Stach Sebastian (Wawel Kraków), najlepszy rozgrywający – Rokowski Wiktor (Kęczanin Kęty), najlepszy libero – Reczek Hubert (GKPS Gorlice), najlepszy atakujący – Reczek Bartosz (GKPS Gorlice), najlepszy zawodnik turnieju – Palkij Konrad (Kęczanin Kęty).

Zakończyliśmy finał wojewódzki juniorów w Małopolsce – mówi trener LKS Bobowa Paweł Popardowski a zarazem organizator wydarzenia. Poziom turnieju był bardzo wysoki i bardzo wyrównany. Już dawno na poziomie juniorów w Małopolsce nie było tak wyrównanego turnieju gdzie wszystkie sześć zespół prezentowały podobny poziom. O tym kto był lepszy decydowały tylko dwie, trzy piłki. Podsumowując cieszymy się, że wszystko odbyło się bez kontuzji , zespoły reprezentowały bardzo wysoki poziom. Nagrody, medale ufundował Małopolski  Związek Piłki Siatkowej. Cieszymy się, że dużo kibiców przyszło obserwować te zawody a na takim poziomie dawno już tutaj w Bobowej nie było. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna GKPS Gorlice zdobyli drugie miejsce, w szczególności mecze półfinałowe były emocjonujące.

Wszyscy jesteśmy w szoku, nie spodziewaliśmy się tak wysokiego, pierwszego miejsca. Ostatnim czasem mieliśmy w drużynie dużo problemów zdrowotnych i jechaliśmy z myślą co ma być to będzie. Graliśmy bardzo w kratkę. Pierwszy mecz z Bobową bardzo dobry, następny mecz z Wawelem dużo słabszy myślę, że to przez to iż był on w tym samym dniu. W sobotę rozegraliśmy bardzo fajny mecz z Myślenicami, walka toczyła się na przewagi. Natomiast dziś w niedziele kolejny słaby mecz, taka przeplatanka. Mimo drugiego miejsca mamy awans do półfinału Mistrzostw Polski. Przed kolejnym etapem będziemy więcej trenować i  mamy motywacje do lepszej gry. – mówił Przemysław Nikiel trener GKPS Gorlice.

Grupa A
LKS Bobowa – GKPS Gorlice 1:3 (-19, 22, -18, -20)
WKS Wawel Kraków – GKPS Gorlice  3:0 ( 19, 19, 19 )
LKS Bobowa – WKS Wawel Kraków 1:3 (24, 18, -23, -15 )

Grupa B
UMKS Kęczanin Kęty – KS Dalin Myślenice 3:1 ( -22, 23, 14, 19 )
KS Dalin Myślenice  – Sokół Tarnów 3:0 ( 27, 19, 21 )
UMKS Kęczanin Kęty – Sokół Tarnów  2:3 (19, 20, -18, -24, 12 )

Półfinały
UMKS Kęczanin Kęty – WKS Wawel Kraków 3:2 (-24, -24, 24, 21, 12)
GKPS Gorlice – Dalin Myślenice 3:1 (-23, 28, 28, 24)

Mecz o V miejsce
Sokół Tarnów – LKS Bobowa 3:0 (21, 17, 22)

Mecz o III miejsce
Dalin Myślenice – WKS Wawel Kraków 3:1 ( -22, 21, 12, 20)

Finał
UMKS Kęczanin Kęty – GKPS Gorlice 3:0 (17, 20, 23)

Klasyfikacja końcowa:

1. UMKS Kęczanin Kęty
2. GKPS Gorlice
3. Dalin Myślenice
4. WKS Wawel Kraków
5. Sokół Tarnów
6. LKS Bobowa

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy