Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Awans siatkarzy do II ligi coraz bardziej realny! (TV)

08.03.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Wczoraj (07.03 br.) na hali przy ZS nr 1 w Bobowej obył się mecz między drużynami LKS Bobowa a UMKS Kęczanin Kęty. Spotkanie, w którym bobowianie bez większego trudu pokonali rywali rozgrywane było w ramach III ligi mężczyzn jednak sprawiło, że podopieczni Pawła Popardowskiego są coraz bliżej awansu do II ligi.

Pierwszy set okazał się delikatnie nerwowy bowiem wygrała go drużyna Kęczanina, w zaciętej walce wygrali 3 punktami (25:22). Na szczęście kolejne partie gry należały wyłącznie do naszych bobowskich siatkarzy i tak wygrywali: drugi set 25: 16, trzeci set 25:15 oraz czwarty a zarazem ostatni 25:16. Mecz zakończył się wygraną podopiecznych Pawła Popardowskiego 3:1, rywale próbowali co prawda w akcie desperacji walczyć ze wszystkich sił w ostatnich częściach spotkania, mimo to pozostali bezsilni wobec dobrej gry zawodników LKS-u.

– Zwycięstwo to daje nam co najmniej 2 miejsce w tegorocznych rozgrywkach III ligi tym samym awans do półfinału o wejście do II ligi. Mamy taką chichą nadzieję, że dzisiaj nasi koledzy z Gorlic wygrają z Chełmkiem i za tydzień będzie mecz decydował o pierwszym miejscu w III lidze. Jeśli nie to i tak się cieszymy z tego meczu i pojedziemy za tydzień po zwycięstwo. Radość jest tym większa, że zwyciężyliśmy dzięki dobrej grze, w szczególności dwa pierwsze sety. Myślę, że liczni kibice przybyli na dzisiejszy mecz nie żałują bo rzeczywiście walka w pierwszych dwóch setach była na wysokim i widowiskowym poziomie, typowo męska siatkówka. Później już 3 i 4 set to była nasza przewaga zdecydowana na bloku i nie daliśmy już sobie wyrwać zwycięstwa. Ważne jest również to że sezon w Bobowej zakończyliśmy wygraną. – skomentował trener Paweł Popardowski.

Skład LKS Bobowa:

1. Tubek M.
2. Popardowski J.
3. Iwański J.
4. Wiatr R.
5. Kuś M.
6. Gryzło P.
7. Zięba W.
8. Gądkiewicz D.
9. Mędoń P.  [kpt.]
10. Steinhof B.
11. Kudławiec M.
12. Tubek M.  [L]

trener: Paweł Popardowski

fot. Jakub Oślizło

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)